| Liliica a întrebat:

Ce sanse sunt ca fata sa sangereze in timpul unui act sexual?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Singura sansa este aceea de a fi virgina sau sa fie pe "rosu".

| Liliica explică (pentru neutrino):

Fata este virgina

| Waffen18 a răspuns:

Depinde de organism, la unele poate sa nu sangereze deloc

| AndreiRadu00 a răspuns:

100%daca e virgina

| SwechTyop a răspuns:

Doar daca e virgina.

| HarperDevil a răspuns:

DOAR daca este virgina poate sangera.Dar, depinde de organismul fiecarea dintre voi. Unora vi se rupe ata la primul act sexual, iar altora chiar niciodata...(dar foarte rar).
Ai grija, neutrino poate are dreptate...este posibil doar sa iti fi venit perioada mai devreme sau mai tarziu, si de aia sa fii singarat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HarperDevil):

Ata au baietii! noi avem o "piele" numita himeeeen!hee hee. Nu e neaparat sa fie foarte rar. Din cate mai citisem, acest himen se dilata cu nu stiu cati mm pe an, ceva de abia observi...sau mancand sanatos, facand sport. Nu stiu cat o fi de adevarat, dar eu de vreo 2 ani am trait cu gandul asta, am eliminat majoritatea dulciurilor si putintel sport...si cand a venit momentul, m a durut, dar nu extrem si sange a curs a doua zi, pe langa acea secretie vaginala si atat.hee hee

| Liliica explică:

Fata este virgina.