| angelinthedark a întrebat:

Ce schimbari in cuplu aduce inceperea vietii sexuale? DAca 2 au facut dragoste, ii leaga mai mult acest act sau se indeparteaza, voi ce parere aveti despre asta? Fetelor, dupa ce ati facut dragoste cu prietenul vostru, s-a schimbat cumva fata de voi, in bine sau in rau, sau deloc? Averti regrete?

Răspuns Câştigător
| julieta a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat va apropie mai mult decat erati inainte.nu pot sa zic ca dupa ce mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu relatia mea a luat o alta intorsatura fie ea de bine sau rau. daca va respectati unu pe altu si nu faci acest pas din cauza apropourilor si presiunilor, poate ca relatia se va suda cat mai mult.nu regret nimic din tot ce s-a intamplat pana in momentul de fata!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In cuplurile stabile, in care exista sentimente, incepertea vietii sexuale modifica foarte putin relatia. Creste intimitatea si partenerii isi impartasesc o noua placere. Cuplul este la fel de stabil ca si inainte si sentimentele nu sufera nici un fel de modificari.
Insa, daca relatia este una hei-rupista, o relatie in care partenerii sunt indragostiti mai mult de indragosteala decat de celalalt, relatia se va imbunatati furtunos. Iubirea va creste pana la infinit, apropierea la fel, relatia se va imbunatati spectaculos. Din pacate, astfel de relatii se consuma repede, ard la alb si se termina pe nesimtite.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca ii leaga mult mai mult, e ca si cum ar impartasi amandoi un secret!hee hee

| Bacemi a răspuns:

De obicei sexul leaga doua persoane cand are loc dupa ce persoanele s-au cunoscut foarte bine si se plac mult. Sexul ocazional e incitant si pasional insa nu leaga in mod afectiv doua persoane.

| Anca a răspuns:

In toate relatii mele, lucrurile s-au schimbat in bine si relatia a devenit mai stransa si mai serioasa, dupa ce s-a intamplat evenimentul.

| irina20 a răspuns:

Legatura dintre cei 2 devine mai stransa. Dupa ce am facut dragoste cu prietenul meu s-au schimbat cateva lucruri in bine, parca ne iubeam si mai mult.
Dar daca prietenul tau nu te iubeste nu cred ca-l v-a interesa sa se schimbe in bine.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ce ar avea sa ii indeparteze acest lucru cand amandoi isi doresc? Eu una nu as avea niciun regret pentru ca daca as face-o as face-o ca asa mi-as dori. dc sa mai regret pana la urma e ceva frumos

| Lorelai a răspuns:

Nu stiu daca ar trebui sa se schimbe neaparat, trebuie sa fie la fel de iubitor ca inainte, in nici un caz mai nepasator si nu strica daca e si mai iubitor ca inainte de o face cu tinehee hee Daca stau bine si ma gandesc faptul ca fac dragoste ar trebui sa ii uneasca si mai mult. In cazul meu exact asa a fost, a fost mai iubitor cu mine si parca recunoscator si fericit ca am fost numai a lui. Insa mai este si o mica problema, nu mai e chiar asa mult interes ca la inceput, adica nu stiu sa explic, odata ce el te descopera(din toate punctele de vedere)parca ii mai scade putin interesul pentru pers ta, insa e normal cred eu. Asta nu inseamna ca nu te mai iubeste, ci doar ca nu mai e asa curiosbig grin Sa nu ma intelegi gresit...

| paramore a răspuns:

Pe mine m-a apropiat mai mult de el lucrul astalove strucksi nu am dc sa regret, din contrawinking

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Cei doi devin mai apropiati, cel putin mie asa mi s-a intamplat.nu o sa regret niciodata asta deoarece amandoi ne-am dorit si ne intelegem mult mai bine.nu mai avem nici acele mici certuri care apar din orice prostiwinking

| Lilik a răspuns:

Daca vorbesti de un cuplu, presupun ca te referi la momentul cand esti implicata intr-o relatie si atunci e evident ca asta ii leaga pe cei doi. daca e sa se intample altceva inseamna ca nu e nimic serios, doar o aventura.

| babydollella a răspuns:

Depinde... daca cei doi simt ceva mai mult decat atractie fizica unul pentru altul ii uneste si e cel mai frumos si tandru lucru, nu are ce sa se schimbe in rau.la mine asa a fost si nu am ce sa regretwinking

| anku_4442 a răspuns:

Stii la mine s-a schimbat in rau.Insa acum depinde de fiecare persoana.Si nu am regrete ca pana la urma ce a fost a fost.Insa mai sunt si momente in care imi pare rau pentru ce am facut am pierdut legatura cu familia cu prietenii mei(ma refer ca m-am indepartat de ei) a devenit obsesiv.Nu vreau sa te speri dar la mine asa s-a intamplat.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca le-a placut la amandoi, asta ii va lega mult mai bine.

| elizabethh a răspuns:

Eu am saty dau un rasp care sa te faca sa intelegii in caz ca se va intampla rau sau bine spre ex. rau posibil asa in caz ca nu simty u ceva pentru el daca nu simte el treaba lui styy ca te-ai simtyt bine daca e de bine... posibil sa fity mult mai apropiaty adica la intalnity fara emotyy va stiti trupul comunikatyy mai bine apare un alt nivelde dragoste in 2:X