| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla atunci cand intr-o relatie, unul iubeste mult mai mult decat celalalt?

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cel care iubeste mai mult ori e in faza de dependenta de iubirea celuilalt(adica daca s-ar despartii totul ar deveni o lupta cu viata,si ar putea sa-si revina in timp sau nu),ori iubeste cu adevarat,din tot sufletul
Celalalt,coresponzand,ori iubeste dar e mai puternic,si nu s-ar lasa distrus de durere,ori iubeste dar nu cu totul, asa incat sa faca orice sa le fie bine amandurora, si mai usor ar renunta

Mai rar sa se iubeasca 2 oameni in mod egal, si in modul de iubire adevarata.

| Renard a răspuns:

Într-o relaţie când un partener iubeşte mai mult celălalt în cele mai multe cazuri celălalt îşi exprimă sentimentele mai puţin dar dragostea lui nu obligatoriu va scădea. Un exemplu simplu e următorul "dacă tu suni mai des e normal ca el sau ea să sune mai rar". E indicat să existe un echilibru pentru că aşa o să îţi dai seama mai mult despre sentimentele partenerului iar în acelaşi timp nu vei fi sufocant(ă).

| Prezidentul a răspuns:

1) REZULTATul conteaza = se despart

| Wildie a răspuns:

Se despart partenerii.

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

1)Ori persoana care e iubita mai putin sufera in tacere
2)Ori aceasta se revolta
De obicei nu trebuie sa ne gandim care iubeste mai mult sau mai putin. Iubirea e un sentiment nobil, nu trebuie sa tinem cont ca unul face sacrificii mai multe sau altul mai putine.
Jurnal de decembrie!

| Croy a răspuns:

Cel ce iubeste mai mult se amageste si il va durea mai tare o eventuala despartire.Clar este ca cel ce iubeste mai mult va fi intotdeauna parasit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci...cu siguranta cel care iubeste mai mult va suferii
Asa se intampla mereu