| Sergiu_1459 a întrebat:

Ce se intampla cand increderea in pers iubita dispare? Mai are rost sa continue relatia?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand dispari incerci sa o regasesti. Daca nu merge, te desparti civilizat fara scandal. N-are sens sa te intrebi care a gresit cel mai multwinking

| Floreenofficial a răspuns:

Pai nu.decat sa fiti intr-o cearta continua... sad

| butt3rfly16 a răspuns:

In momentul in care dispare increderea in pers iubita este clar ca ceva s-a intampalt, ceva s-a rupt si daca nu mai exista cale de intoarcere si nu se mai poate rezolva, atc asta e, pentru ca o rel unde nu exista incredere e aproape egala cu 0. Din clipa in care nu mai ai incredere in pers iubita rel nu o sa mai fie la fel asta e sigur chiar daca incerci sa repari ceea ce s-a rupt si din pacate se poate ajunge si la despartirestraight face.

| Damian a răspuns:

Daca iti tai un picior cat timp mai poti sta intr-un singur picior, asa este si cu dragostea, îi tai un picior nu mai are pe ce sta si se prabuseste

| Georgiana2905 a răspuns:

Mi s-a intamplt si mie asta si ff recent. Dar poate din pacate tin la acel barbat si chiar ff mult. Mi-am zis... voi considera ca ceea ce ai facut a fost o greseala si ca nu o vei mai repeta ( nu m. a inselat daca asta crezi ). Mi-a zis ca asa va face pentru ca ceea ce sinte pentru mine este destul de puternic incat sa lupte pentru a-mi recastiga increderea. Asa este in viata. Sunt greseli pe care le poti repara si altele care lasa atata gol si atata tristetze ca nimic nu va mai schimba asta. Continua relatia daca crezi ca ceea ce a facut ca relatia sa nu mai fie ca inainte se poate remedia. merita sa lupti daca si cel de langa tine face asta

| Nu a răspuns:

thinking nu. Pentru ca fara incredere, e ca si cand ati fi 2 straini.

| amazoana_8358 a răspuns:

Salut! Depinde ce cat de mult iti doresti sa continui, insa increderea nu se poate recastiga, dar totusi incearca daca vrei, oricum vei intarzia inevitabilul.

| robertino87 a răspuns:

Daca numai ai incredere in ea, cel mai mult suferi tu! cum? uite un exemplu:
zice ca pleaca la o prietena si tu te gandesti ca e cu un alt baiat; o suni din ora in ora, o plictisesti, o enervezi si va cauta alinare in alta parte, va cauta liniste; chiar daca ea chiar nu face nimic.
Tu gresesti, tu suferi. mai bine pui punct relatiei pentru ca vei suferi.