| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu mine?hee hee
De cand m-am despartit de prietenul meu, asta cu mult timp in urma(am postat o intrebare cu toata povestea), de cand s-a stins prietenia cu ea, de cand am probleme in familie ma simt din ce in ce mai stresata.
Cum am mai zis, am decat 17 ani si totusi pot sa spun ca am trecut prin multe d-ale vietii, pe care unii dintre voi le-ar considera "copilarii".
De mult timp incoace ma simt din ce in ce mai singura, ma simt mai neputincioasa... cu toate ca daca cineva m-ar vedea ar zice ca nu este asa. Nu mai am pofta de viata, si rareori se intampla sa am o tresarire sau sa mi se vada bucuria pe fata. Toata acestea pentru ca nu stiu ce sa mai cred... de fiecare data cand il vad imi tresare inima, dar nu ii simt lipsa niciodata. De fiecare data cand vorbesc cu el imi simt un gol in piept, dar nici lipsa lui de comunicare nu ma mai afecteaza. Cu toate ca inca ma deranjeaza ca este cu acea fata, de cand ne-am despartit, nu am simtit nimic ca "au facut-o". Cu toate ca ma gandesc zi de zi la tot ce a fost frumos si-mi imaginez o viata alaturi de el, nu m-as mai impaca cu el daca as avea ocazia.happy
Poate o sa spuneti ca am nevoie sa imi fac curat in ganduri si in viata, dar uneori mi-e imposibil, pentru ca am cedat psihic.
Ce ar trebui sa fac? De unde sa incep?
Poate o sa vi se para fara noima aceasta intrebare, dar incercati sa va puneti in locul meu, si spuneti-mi ce ati face.

5 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Pentru inceput ar fi bine sa te calmeziwinking

sa vezi si cealalta parte a paharului(cea pozitiva)
cred ca nu te incanta faptul ca te-ai despartit de pr tau, dar vei intalni alti baieti si gandeste si tu pozitiv adica ca vei avea partea de cineva mai bun decat elbig grin

problemele in familie in ce consta? in cearta cu ai tai?
daca da eu zic ca nu te mai certi cu ei si sa incerci sa ai o prietenie foarte deschisa cu mama ta fiindca eu de fiecare data cand nu gasesc rezolvare la ceva mami ma ajuta cel mai mult si iti garantez ca o prietena ca mama ta nu gasesti niciundewinking
sau daca nu e vorba de cearta si e vorba de altceva incearca sa vorbesti cu ai tai si sa le spui ca nu-i convine acea atmosfera care te streseaza si ca vrei sa ai parte de multa pace si liniste in familie(spune-ti si tu punctul de vedere)winking

si prietenia cu acea fata...
a gresit, v-ati certat sau ce s-a intamplat?
poate mai merita inca o sansa sau mai bine spus amn2 ca sa demonstrati na alteia ca nimic nu poate interveni intre voi pentru a nu mai fi prietene...
sau daca tu crezi ca nu merita sa mai fie prietena ta atunci incearca sa cunosti mai multe fete sa te integrezi in grupuri sa faci ceva ca sa nu stai tot timpul singurawinking

sper ca te-am ajutat putin...
BYE!

| TheSpecialOne a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu cu o fata... eram aproape sa ne combinam dar am suparat-o rau(nu conteza cum) si am fost in aceeasi stare ca tine vreo cateva luni, las ca trece nu te agita...

| KellyK13M a răspuns:

Si eu am aceleasi probleme...si cu parintii la fel...eu una nu stiu ce sa fac pe mine ma ajuta daca stau in pat si ma gandesc cu cine mie mai bine : cu mama sau cu tata. poti sa iti gasesti un hobby si sa mai lasi grijile te poti apuca de un sport o sa ai multi pieteni noi si poate te indragostesti de altcineva Succes!

| ViseleSuntSacre a răspuns:

Cu parintii... mama m-a s-a recasatorithappy Si nu merg lucrurile asa cum ne-am dorit, si nu pot pleca.happy
Cu acea fata, am postat o intrebarein ce a constant cearta noastra.straight face

Si culmea e, ca paharul acela mereu e gol... si nu plinwinking

| ralukid a răspuns:

Din pacate pew mine nu ma place prietenul(baiatul)pe care il plac eu si nu stiu ce sa fac cand nul vad imi e tare dor de el e mai bine cu el prin preasma.