| mgtow a întrebat:

Ce se intampla cu mine? Timp de cam o saptamana aproximativ ma trezesc dimineata devreme (cand e noapte pe la vreo 4 sau 3 am) si unele nopti nu pot dormi. Supararea o fi de vina sau alti factori? Recunosc ca sunt cam trist dupa ce am terminat relatia cu fosta.

4 răspunsuri:
| PrincessConsuela a răspuns:

Habar n-am. Eu nu mai pot sa dorm, dar cred ca e din cauza strsului. Cel mai sigur e stresul de vina. Relax si incearca o cana cu lapte cald inainte de culcare. Chiar merge. Eu am inceput sa imi revin, dar 2 nopti nu pot deloc sa zic "am dormit". Cel mai bine zis e in reprize, erau momente in care nici nu stiam daca dorm sau sunt treaza, sau daca reuseam sa atipesc ma trezeam. Dupaia mi-am dat seama ca aveam prea multe pe cap. Am mai incercat sa mai uit de factorii de stres. Acum e mult mai binehappy

| Libelle a răspuns:

Sa stii ca asta e cauza.chiar daca te pui in pat sa te culci, si chiar atipesti, gandurile alea tot lucreaza...

Oricat am dori sa nu ne gandim, pe timp de zi ai activitate, si iti permiti sa nu iti stea gandu acolo iar noaptea nu mai e asa, si incep sa nu iti mai dea pace.

cel mai bine e sa rezolvi tu problema cu fosta, sau sa te gandesti foarte bine la ce vrei sa faci in legatura cuea. ori o lasi in trecut ori o readuci in prezent!

ar fi pacat sa inceapa relatia de ai avut-o cu ea sa te afecteze asa de tare incat sa nu mai poti dormi.stii doar cat de nasol e sentimentul...

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Există gânduri pe care le poţi deţine mereu/Gânduri ce nu dispar/Ci rămân în sufletul tău, precum o alinare/Sunt momente în care propria-ţi suferinţă reprezintă singura ta alinare/Te gândeşti prea mult/Lasă lucrurile să curgă de la sine/Lasă grijile deoparte şi fii mai degajat/La tine cine se mai gândeşte?/Nu se termină lumea cu ea/Nu-i ultima fată de pe Pământ/Aşa că nu te mai preocupa atâta/Că mori îngrijoratlaughingFiecare persoană are un suflet pereche

| Niros19 a răspuns:

Eu adorm usor la cat de obozit sunt dupa o zi cred ca esti prea stresat si te gandesti la fosta eu pur si simplu nu ma stresez merg inainte in orice situatie sambitor si increzator nu am probleme de genul asta incearca sa uiti pe fosta si scapa de stresul ala