| gloss_5750 a întrebat:

Ce se intampla in timpul unui consult medical (analize,?) pentru prescriptia de anticonceptionale?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 99% din cazuri este o discutie (cand a fost prima menstruatie, dar ultima, ai menstre regulate, cat dureaza, ai analizele de boli cu transmitere sexuala la zi) plus o consultatie ginecologic obisnuita cu test Papanicolaou (la fel ca toate consultatiile de rutina pe care le face o femeie).

| gloss_5750 explică:

Este obligatoriu testul papanicolau daca nu am peste 18 ani? eu stiam ca se face cam de la 25 happy

| rossanna a răspuns:

Pai te intreaba de ex daca ai migrene. probleme din astea de sanatate. iti cere sa faci analizele de sange sa vada daca totul e in regula.iti ia tensiunea. te cantareste etchee heemi-e asa mi-a fc tongue iar testul papanicolau mi-e mi-a zis sa-l fac dupa un an de zile pe la 19 ani.