| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate intampla daca iti incepi viata sexuala de la 13 ani? FUNDA:*

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu face prostia asta! Stiu ca nu ai pus intrebarea pentru ca vrei sa iti incepi viata sexuala, ci doar din curiozitate dar daca iti incepi viata sexuala de la 13 ani o sa regreti toata viata! Pentru o fata este o decizie grea tinand cont de atatea necunoscute si responsabilitati pe care trebuie sa si le asume odata ce face pasul asta...Asa ca ai grija pentru ca baietii sunt foarte smecheri si daca iti afla punctul slab nu e bine! Bafta

| Flav a răspuns:

Sa-mi schimbi mie viata. Daca nu-mi face sotia un baiat, divortez. Hihihihi.

| madyddd a răspuns:

Buna. Evident ca asta reprezinta o schimbare foarte importanta pentru fiecare dintre noi. Asteapta pana esti complet pregatita pentru asta. In nici un caz nu trebuie s-o faci doar pentru ca toata lumea din jurul tau a facut-o deja. Asta nu are nimic de-a face cu varsta, ci cu dorinta de a o face. Asteapta deci pana la momentul potrivit (eventual si persoana potrivita).

| IMC90 a răspuns:

Creste exponential riscul de cancer de col uterin. La 30 si ceva de ani, in loc sa te bucuri impreuna cu familia ta, vei avea mare branula in vene si cca 4 luni de trait. Asta in timp ce o sa versi tot din cauza citostaticelor.
Iti tin pumnii, desi sunt sanse mici sa nu se intample ce am spus eu.

| kittyshor a răspuns:

Nu se intampla nimic,e putin cam devreme,dar sfatul meu e mai bina sa mai astepti si sa te mai informezi, sa nu ramai si tu cu burta la gura ca multe alte pushtoaice. cand simti tu, atunci sa incepi.eu am fost pana la 19 ani virgina si o sa regret toata viata lucru asta...trebuia sa incep mai devreme,sa ma distrez si sa-mi traiesc viata, pentru ca baietii nu mai tin cont de chestia asta in ziua de azi. e o prostie sa ramai virgina nu stiu cat timp ca apoi de rusine ca prietenele tale vor rade de tine, o vei face cu primul care-ti sare in cale.multe fac asta.cel mai bine e sa nu asculti de nimeni, si sa faci cand simti tu ca esti pregatita, si sa fi sigura ca nu vei fi doar o partida de o noapte pentru el. succes :*