| beckytommy18 a întrebat:

Ce semnifica dragostea?

7 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Rzth a raspuns corect... am sa adaug cateva chestii, toate sant placeri ale omului.

placerea de a fi iubit
placerea de a nu sta singur
placerea de a face sex
placerea de manca (aici nu putem sa spunem ca iubim un fel de mancare)
placerea de a primi salariu si multe altele.
Deci nu exista dragoste.

| RAY a răspuns:

Dragostea semifica motivatia noastra de a sta cu o persoana din interes sexual sau financiar

| Seepty a răspuns:

" Sa traiesti viata celuilalt"... mi-a spus un preot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sentiment! Iar sentimentele nu seminifcă nimic. Pur și simplu un sentiment este un sentiment! Mulți caută să dea un răspuns despre ce seminifică dragostea dar este imposibil fiindcă dragostea este un sentiment iar un sentiment este un sentiment! Nu poți explica in cuvinte un sentiment, nu poți modifica un sentiment cu ajutorul cuvintelor, fiindcă sentimentul e ceva ce ține de fiecare individ! Deci, dragostea semnifică diferit de la om la om, de la caz la caz!

| ClauditaSmile a răspuns:

Cel mai fumos sentiment

| DIVERGENT a răspuns:

"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. "

| mariucaaa28 a răspuns:

Nu va mai pierdeti timpul cautand o explicatie dragostei...doar simtiti-o pentru ca fiecare vede in alt mod dragostea, are o alta parere si perspectiva despre ea