| anonim_4396 a întrebat:

Ce simti cand iubesti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Paula,
Ceva extraordinar de frumos! Este un sentiment perpetuu... Este un sentiment care te face sa te simti in al noualea cer... Este un sentiment de exaltare...
Poate fi de asemenea un sentiment care iti da puterea "sacrificiului din iubire", "sacrificiu" care inseamna altceva pentru fiecare persoana in parte...
Sa ai parte de multa iubire, sa dai si sa primesti!
Daniela

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fiecare simte altceva, pentru casuntem f. f. f. diferiti, din toate punctele de vedere! Ai sa teconvingi, dupa ce vei fi iubit, si iubit, si iubit...

| DenissaDeea a răspuns:

Un sentiment/o traiire care nu o pot descrie in cuvinte/ci pot spune fericita si ca pluteste tot in jurul meu.

| selef a răspuns:

O mancarime.

| ShaKuri a răspuns:

PaNICA

Anna
| Anna a răspuns:

Fericire.happy

| joy a răspuns:

Fluturasi in stomac

| Krina a răspuns:

Simt ca... traiesc!

| cotzobel a răspuns:

Atunci cand esti cu pers iubita simti ca nu mai esti tu... te porti ciudat, razi mai mult decat de obicei, inima iti bate tare, tare.ai o senzatie de "fluturi" in stomac...toate astea si multe altele te "anunta" ca IUBESTI... felicitari daca iubestihappy

| kh1ss a răspuns:

"Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea
Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla
Si atunci sa nu uiti de inima ta"...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multe, nu s-au inventat cuvinte... doar ca atunci cind nu sinteti impreuna, parca nu mai ai vlaga in tine. Atunci simti cum te topesti.

| otypa a răspuns:

Simti ca incet incet iti sare inima din piept

| claudiu89 a răspuns:

Un sentiment de siguranta si sentimentul ca visez foarte placut cand sunt cu ea.

| mikiscence a răspuns:

Cand iubesti iti dai seama ca iubesti... a nu se confunda cu a fi indragostit! a iubi inseamna a fi in stare de a face totul pentru o persoana...de a renunta la totul daca ar fi necesar...

| dulcika a răspuns:

E cv minunat, te simti in al 9 cer... daca sentimentele ti se pot impartasii e si mai binehappy

| lucilucica a răspuns:

O vorba din batrani zice. dragostea adevarata nu se spune ci se simte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E super entimentul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai as vrea sa spun si eu vreo cateva cuvinte,, pai iubirea,, ce sa zic si eu am iubit la randul meu dar ce explicatie puteti da faptului ca ea uneori nu este impartasita de persoana caruia ne revarsam aceste sentimente nobile, nu este ceva crud si inuman,...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Durere de stomac... greata... dar cand persoana iubita e langa tine e ca si cum ai lua un Emetiral. bine. e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simt ca nu mai am chef de nimeni altcineva, numai la ea imi este gandul nu mai pot de ea dar ea imi zice ca nu o pot intelege si ca ma supar din orce, ajutati-ma cum cu un sfat ceva nu stiu ca nu mai stiu si nu mai pot sadsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt cu o fata o iubesc numai la ea ma gandesc mereu, nici nu prea pot sa dorm de dorul eei, dar ea zice ca nu o pot intelege si ca nu o inteleg ca numai ea ma intelege dar eu nu. nu mai pot o iubesc sincer dar ea zice ca nu ma iubeste atat de m pe cat zic eu ca o iubesc ce sa fac? un sfat ca sa nu fie prea tarziu sunt disperat credeti-ma daca sti cum e sa iubesti cu adevarat plsss sadsadsad