| justify a întrebat:

Ce simtiti in momentul in care vi se spune "Te iubesc"? Cum ati reactiona?

Răspuns Câştigător
| pepenerosu a răspuns:

Daca eu nu iubesc, ma simt prost.adica.cum sa te iubeasca, si tu sa nu-l iubesti? Eu ma simt...nici nu stiu.egoista! dar sufletului nu-i poti dicta ce sa simta, pur si simplu. Dar in schimb, daca si eu il iubesc si el ma iubeste, atunci ma simt minunat, ca in al 9-lea cer, e o senzatie minunata, sa stii ca cineva te iubeste, tine la tine.cand nu e langa tine iti duce dorul. Si inca ceva... daca eu il iubesc.si simt ca el nu ma iubeste...atunci, din nou nu ma simt bine...deoarece de data aceasta ma simt neglijata, si simt ca el nu merita dragostea mea daca aceasta nu este reciproca, si imi dau seama dupa felul in care se poarta daca tine la mine sau nu, si daca acel "te iubesc" este spus din inima sau doar asa, pentru puterea acestor doua cuvinte.

14 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

As prefera sa-mi arate ca ma iubeste, decat sa-mi spuna... Vorbele le ia vantul, faptele raman.

| Linda a răspuns:

Daca ar fi in contextul in care ar urma sa ajungem sa facem dragoste le-as interpreta: te doresc sau vreau sa ma culc cu tine

| viatadecacatt a răspuns:

Simti ca ti se inmoaie picioarele si ca esti cea mai norocoasa fata:X..Eu una m am uitat zambind la el apoi l am luat in brate si ne am pupat:X
Succes si tiesmug!

| daii a răspuns:

Pai as avea fluturasi in stomacbig grin daca si eu il iubesc.
Daca eu nu il iubesc, m-as simti prost.straight face

by daiiwinking

| ViVi a răspuns:

Cum as reactiona thinking iti dai seama ca super emotionant love struck

| Mina a răspuns:

Pai daca e reciproc sentimentul, ar urma ceva foarte frumos. Daca nu e reciproc, m-as simti oarecum stanjenita.

| shishilik a răspuns:

De acord cu @nony. Oricine poate spune "te iubesc", oricui, dar multi doar spun, nu fac nimic sa demonstreze, sau pur si simplu nici nu simt asta...

| sylver69 a răspuns:

Cuvintele astea ma lasa rece ...la fel ca pirce-ul de pe fata, o gaura din inima iti face mai lunga iarna care iti inchide mintea buzele si sprancena...(fapte nu vorbe)

Răspuns utilizator avertizat
| fzcsm a răspuns:

Daca imi spune persoana iubita e o senzatie incredibil de frumoasa, iti creste inima si ai o zi buna. Daca imi spune o persoana necunoscuta nici nu ma intereseaza!

| yanna_5323 a răspuns:

Nu am crezut niciodata cand cineva mi-a spus ca ma iubeste...cineva mi-a spus in alt mod ////privirea lui sa adancit in ochii mai, a mea in a lui,,, mainile mele erau intr-ale lui, eu mam pierdut, parca toate s-au oprit, parca pluteam...am stiut ca ma iubeste.

| den a răspuns:

Daca si eu il iubesc. e f bine laughing... daca nu...asta e happy...problema ei/lui...sa incerce sa scape de aceasta iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cine spune asta...

| littleangel_4050 a răspuns:

Is prea copila(16ani)dar nu imi place sa aud cuvintele''te iubesc"
de la prietenul meu k ink nu stim prea multe despre dragoste...
am timp sa invat si sa aud de la cineva care chiar ma iubeste cu adevarat.nu dupa o luna sa aud"te iubesc''k oricum nu cred.

:*:*:*