| Lilia2621 a întrebat:

Ce tampit e el. Ne-am despartit cu doua sau 3 saptamani in urma ca el si-a gasit pe alta. Primele 2 zile mi-a fost greu, imi eseam din minti, imi era obijduitor ca m-aschimbat, dar am hotarat sa-mi vad de viata si sa-l uit. Mi-a trecut, nu ma mai gandeam la el, mergeam pe strada mandra cu gandul ca sunt libera. Eri mi-a scris, mi-a zis ca aia la parasit, ca l-a schimbat, m-a intrebat ce mai fac, daca mi-am gasit pe altul. Imi batea inima tare, aveam fluturasi prin stomac si treburam, asta doar 5 min. Dar mi-am revenit apoi, mi-am dat seama ca nu sunt roata lui de rezerva. Stiu ca vroia sa se impace cu mine, ca credea ca nu pot trai fara el. Ce prost, nu i s-a primit. Am incercat sa vorbesc cu el cat mai rece, ca si cum nu am fi fost niciodata impreuna. Relatia noastra a durat un an, jumatate de an ne vedeam in fiecare zi si jumatate de an am continuat sa vb pe net, pe web, adica mergea destul de serios. Dar el a ales-o pe aia, adica el mi-a zis ca vrea sa fie cu aia ca sa ma uite pe mine, si in plus distanta doare... Daca as vrea m-as putea impaca caci stiu ca m-a iubit, si inca ma iubeste, dar nu pot uita ce mi-a facut, chiar daca si-a cerut scuze. Credeti ca fac corect, credeti ca ar trebui sa-mi vad de viata si sa ramanem dor prieteni? ce sa fac?

3 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Daca tu spui ca ti-a gresit, nu prea ar mai merita sa te impaci, cum ai spus, dupa aia chiar ca ai fi roata de rezerva. Si de fiecare data cand o sa fie parasit se intoarce la tine... Dar poate e cu capul pe umeri acum. Dar eu stiu o vorba: "ciorba reincalzita nu e buna" Bafta si succes!

| CoCoMona a răspuns:

Si eu as spune la fel, din pacatesad... poate gresi din nou, iar durerea pe care ti-o va provoca va fi mai mare, acum depinde numai de tine, cat de sigura esti de sentimentele tale, de ale lui, tu stii ce a fost intre voi, dar intrebarea mea este: cum vei reactiona daca va recidiva? oricum ai face, iti vei asuma niste riscuri, va trebui sa te gandesti bine la ce a fost si cum crezi ca se va imbunatati relatia voastra daca ii vei mai da o sansahappy.

| BluuRigard a răspuns:

Impaca'te cu el! Din moment ce el te iubeste si tu il iubesti nu poti pur si simplu sa-ti vezi de viata si sa uiti de el. Daca tu nu vei vrea sa uiti inseamna ca ai orgoliu, pentru ca. "atunci cand 2 oameni se iubesc cu adevarat, fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat". Nu uita asta, gandeste'te bine, cel mai bine ar fi sa va impacati, a 2 a sansa ar fi cel mai bun lucru.