| DaliiLa a întrebat:

Ce trebuie sa aiba o fata pentru a fi numita "sexy"?

9 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Lucrurile incep de la corp si aparenta fizica si se termina la gesturi si priviri ( sau lucruri legate de asta ).
pe scurt: spalat, unghii curate, haine curate, fara grasime, sau cel putin nu multa (exclus purtatul hainelor scurte care iti lasa soldurile sa iasa in afara in acest caz, asta e scarbos din punctul meu de vedere, si lista continua, pana la gesturi care nu stiu sa le descriu big grin

| ForbiddenDreams a răspuns:

Nimic deosebit, nu-ti trebuie tocuri sau o rochie scurta sa fi sexy, sunt fete care daca le pui un sac pe ele tot sunt sexy.Fi tu insuti, fi naturala si spontana.Nu incerca sa pari cea ce nu esti.

| DeeaMarry a răspuns:

In primul rand trebuie sa se simta sexy!

| ralu_1668 a răspuns:

Atitudine si incredere in ea

| badgirl22 a răspuns:

Tate, coor si tupeu.
lasand gluma la o parte, sexy esti atunci cand te simti sexy si ai incredere in tine. cel mai bine te ajuta sa iti schimbi frizura, sa-ti faci unghiile, sa te imbraci adecvat varstei si decent si sa mergi drept, cu capul sus.

| freebiker a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a-ti schimba username-ulwinking

| DaliiLa explică (pentru freebiker):

Raspuns inutil. oh go on
Ai putea si tu începe prin a raspunde la întrebare big grin!

| freebiker a răspuns:

Ok... a fi "sexy" inseamna ai trezi celui care priveste pofta de "imperechere". Nu toata lumea este atrasa de aceleasi tipuri de semnale. Daca iti pui un decolteu pana la genunchi, nu inseamna ca toti baietii vor fi la picioarele tale. Daca vrei sa atragi pe cineva anume, incearca sa-l cunosti mai bine intai, apoi pune-ti in evidenta "trucurile"; ca pana la urma asta sunt, niste trucuri. Bafta

| Senaris a răspuns:

Sex-appeal-ul nu tine de goliciunea corpului. Eu am o fata in clasa care sincer, nu are deloc forme insa eu o gasesc extrem de sexy. Nu stiu ce face dar o face foarte bine. E mai timida asa, nu e obscena. E pur si simplu sexy straight face