| anonim_4120 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa controlez eu miscarea in timpul actului sexual? adica cand ma urc eu peste? spuneti-mi si voi mai multe miscari.care ar trebui sa le fac(si nu va bate-ti joc!)

5 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Poti sa faci absolut orice face el, indiferent daca esti deasupra sau nu.Nu doar penisul intra in vagin (sau altcevahappy ), se poate si invers.Chiar si atunci cand nu controlezi miscarea poti sa dai "contre". Daca o sa inveti sa le dai o sa stii cum sa te misti si cand controlezi miscarea.happyUn lucru pe care sa nu-l faci:Nu folosi exact aceleasi miscari si ritmuri ca el (pana acum numai una s-a miscat cum simtea ea si am ceva anisorihappy ). Poti sa stai cu fata la el, cu spatele la el...nu conteaza important e sa nu o faci mecanic sau dupa sfaturi. Urca-te deasupra si misca-te cum simti(cum iti place tie nu cum crezi ca i-ar placea lui). O sa vezi ca stii mai bine decat ti-am putea spune noi.

| andreimicutu a răspuns:

Pur si simplu faci miscari orientate pe vertical. Succes! big grin

| cosereanca a răspuns:

Cea mai buna ar fi comunicarea. dar, daca vrei sa-ti surprinzi partenerul/a in pat cred ca ar trebui sa citesti kamasutra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati sa comunicati intai, si apoi pozitiile sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te opresti pentru citeva secunde si nu-i mai raspunzi miscarilor lui si e ceva normal ca se va opri si el, dupa care incepi sti exerciti dreptul la miscare si ritm.