| Alișa00000000000 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa nu mai sufar din iubire? funda!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Daca tocmai ai iesit dintr-o relatie si acesta este motivul tau faci urmatoarele:
Iti ocupi timpul cu totul altceva in afara de a te gandi la le, iubire etc mesaje sau telefoane. Iesi cu prietenii/prietenele afara numai discuta despre iubire cu ele/ ei evita subiectul, fa orice numai sa-ti ocupi timpul si sa nu te mai gandesti. Acum daca relatia a fost un esec si n-a fost vina ta nu vad de ce sa suferi mai ales daca respectiuvul nu te-a iubit te-a tinut ca pe papusa in sensul negativ. Treci peste. Vrei sa vorbim mai multe poti sa imi dai un add pe mess azure. b126149 si putem discuta mai multe daca nu poti discuta cu prietena mea si poate gasiti o rezolvare happy. Mult succes, acu nu stiu daca are relevanta ceea ce am scris eu dar nu stiu ce sa-ti raspund la intrebare nestiind anumite lucruri.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci peste

| Kyrie a răspuns:

Sa incerci sa-ti aduci sentimentele in subconstient, dar pentru a face asta trebuie sa plangi cat poti de mult intr-o singura zii si sa asculti muzica cea mai trista si sa te gandesti numai la chestia aia timp de o zii, astfel va trece mult mult mult mult mai repede happy

Si are dreptate vandalism, daca te-ar fi iubit nu te-ar fi parasit necontand ce ai facut si etc

| Kyrie a răspuns:

Nasol, i-a dat funda aluia sad
Si nici nu are dreptate ala

| Neimportant a răspuns (pentru Kyrie):

Nu are dreptate? Dacă este într-o stare de melancolie, din câte am văzut tu i-ai sugerat să se afunde şi mai mult. Probabil doreai tu funda, dar... ghinion.

| Alișa00000000000 explică (pentru Neimportant):

Imi place raspunsul care i l ai dat lui kyrie laughing. chiar asa e:-

| OanaVlad a răspuns:

Nu mai pune la suflet si ce e mai important? viata sau fostul(fosta) iubitul(iubita)? Revinoti sau omoarate pentru fosta iubire tongue

| BEmanuel87 a răspuns:

Sa nu mai iubesti. Am inteles ca doare. Da' nu mai puneti intrebari de-astea tampite. Dragostea e facuta sa te bucuri de ea impreuna cu partenerul si sa suferi din cauza ei in tacere de unu' singur. Nu sa urli pe forumuri ca ti se frange sufletul. Cu atat mai putin sa intrebi ce sa faci sa nu mai suferi. Iubeste pe altcineva sau nu mai iubi deloc.

| nevermind3322 a răspuns:

Pai indiferent ca suferi fiindca te-a parasit sau ca te-a refuzat ar trebui sa incerci sa uiti. Si altceva nu prea ai de facut. Nu pune prea mult la suflet rautatile sau pur si simplu intamplarile. Daca tot suferi poti incerca alte lucruri. Iesi la plimbare cu prietenii sau singura. Mergi la o cofetarie si cumpara-ti o prajitura si savureaz-o gandindu-te la ce ai putea face dupa. Du-te la cumparaturi, fa-ti un hobbi, si nu uita: Lumea nu se sfarseste daca iubitul te paraseste.winking

| Vandalism a răspuns:

Sa pui sentimentele la fund pentru ca daca te-ar fi iubit probabil nu te-ar fi parasit tongue

| ZigglyZee7 a răspuns:

NU cred ca exista un remediu definitiv, dar totusi poti incerca ....pt inceput incearca sa eviti lucrurile care iti amintesc de el, sa gasesti ceva distractiv care sa te tina ocupata happy

| Lorenee a răspuns:

Sa nu mai pui suflet foarte repede, inainte sa te indragostesti de un baiat, fi sigura ca. este pentru tine, ca te poate intelege si la bine si la rau, ca iti poate suporta nervi, sa te respecte si sa. l respecti, inevitabil, sa va potriviti :* sper ca te-am ajutat.

| AbRaXiS a răspuns:

Mergi la un psiholog, in general te ajuta destul de mult.
PS: Nu ma refer la psihiatru(pentru nebun)

| EuShAtat00 a răspuns:

Pai. draga mea..si eu am fost in situatia ta, si nu e om care sa nu fii fost in situatia asta cel putin odata. sfatul meu e sa..iesi mai mult cu prietenii tai, sa nu asculti muzica trista, in nici un caz sa te intalnesti cu persoana dupa care suferi,thinking ..stai mai mult cu prietenii tai adevarati, ei or sa te ajute sa treci peste tothappy, si o sa vezi ca in cateva saptamani nu o sa mai suferi. te pup ai grija de tine, sper ca te-am ajutat catusi de cat..si mai e ceva..ca sa iti fie mai usor, descarcate, destainuete unui suflet apropiat, povestestei ce ai pe suflet, si o sa te simti mai bine. papa