| AnonimaAia a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca un baiat sa ma placa? De ce anume sunt atrasi baietii? Pls nu va bateti joc, chiar am nevoie de ajutor. Dau funda!

PS: Nu dau varsta.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand sa mai cresti si in functie de capacitatea ta intelectuala sa te maturizezi.

| mihai69 a răspuns:

Băieții sunt atrași în primul rând de posibilitatea unui act sexual. Sau măcar de speranța că vor ajunge acolo (foarte) repede. Ăia care spun că „e important și ce e în interior" bla, bla, bla - cam mint. Sau îs dintre cei urâți și săraci, la care nicio fată care are cât de cât pe „vino-coace" nu s-ar uita de bună-voie.
Ce să faci tu pentru ca un (anume) băiat să te placă? depinde de ce fel de om e (caracter, educație etc.) și pentru ce anume ai vrea să te placă. Sau tu vrei doar să fii remarcată și (eventual) dorită?

| neutrino a răspuns:

Un baiat te place asa cum esti, sau nu si in acest ultim caz nu mai poti face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce anume sunt atrasi baietii la fete? Foarte, foarte multe lucrurilaughing''Ce trebuie sa fac ca un baiat sa ma placa?''Cateodata nu trebuie sa faci nimic, te vede si te place instantaneu daca e atras de tine.Dar cateodata trebuie sa te remarci si tu intr-un fel in fata lui.Prin comportament, gesturi, vorba si prin priviri insistente in ochii lui cu zambetul pe buze. Daca faci asta vei atrage atentia asupra ta, si incet o sa te placa.

| Burlacu006 a răspuns:

Pai majoritatea baietilor sunt atrasi de formele fetelor dar nu toti la uni chiar conteaza ce este in interior, dar majoritatea se uita dupa fund si tate.

| andreiul78 a răspuns:

Salut. Deci hai sa iti explic ceva si anume ca noi (ca persoane) putem influenta lumea din jurul nostru. Daca iti propui sa "cuceresti" un baiat trebuie sa stii cum sa faci in asa fel incat el sa te remarce din oceanul de fete tocmai pe tine. Acest lucru se face subtil, si mai ales trebuie sa intelegi cum gandeste baiatul, si ce vrea de la o fata. Trebuie sa te remarci si sa il faci curios de tine, apoi lucrurile merg de la sine. Ok, deci acum "necunoscuta" in toata ecuatia asta este urmatoarea "Cum sa te remarci fata de celelate fete?";
Nu stiu ce gusturi are baiatul respectiv dar am sa iti zic cateva chestii care, pe mine, m-ar atrage la o fata:
In primul rand trebuie sa arate cat de cat bine. Nu e nevoie sa poarte colanti sa i se vada fundul pentru asta. Doar sa arate bine cat de cat. Tebuie sa para cat de cat desteapta, adica sa am cu cine vorbi. Nu trebuie sa fie totdeauna de acor cu mine, trebuie sa aiba parerea ei personala. Sa am parte de acele momente in care ne privim in ochi. Sa putem vorbi deschis despre orice. Sa fie sincera si asa mai departe.
Tu trebuie doar sa inveti cum sa iesi in evidenta in ochii lui fata de celelate fete, si apoi el va face primul pas (daca te place desigur)

PS. Am remarcat ca nu vrei sa dai varsta. Daca esti mai mica de 16 ani, nu prea vei intelege ce am vrut sa spun happy
Bafta oricum!

| 50shades a răspuns:

In primul rand exista atractia fizica, apoi ne atrage si intelectul fetei. Depinde insa ft mult de ceea ce vrei tu de la un baiat! Vrei doar aventuri, vrei o rel serioasa sau doar un prieten cu care sa iti petreci timpul... Daca ai fi mai explicita...
Oricum, in general, un mix echilibrat!