| tinkutza_4745 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca cea mai buna prietena nu se impaca cu iubitul meu...mereu se inteapa unul cu altul... ce sfaturi imi puteti da? funda!

Răspuns Câştigător
| ingerasdeciocolata_7171 a răspuns:

Incearca ca-i impaci adica sa cauti ceva in comun.adica si cei place prietenei tale si ce ii place iubitului tauhappycauta lucruri care sa-i apropie (ca prieteni). ceva despre care pot vorbi amundoi.lucruri in comunhappysau daca nu merge vorbeste cu ei si spune-le ca tie nu iti place asta pentru ca ea e prietena ta si el iubitul tau si ai nevoie de amundoihappyo sa funtioneze sigurhappymult noroc. funda?

6 răspunsuri:
| alexandra00 a răspuns:

Oare ce sa faci?/? nu stiu nici eu! dar te consiliu sa ramai cu prietena ta cea mai buna! e maai bine ca dupa acel iubit se cearta cu tine iti reprosiaza niste lucruri! sper ca te-am ajutat! fundita?

| antimulte a răspuns:

Evita situatiile in care cei 2 vin in contact si nu aduce vorba despre ea in fata lui si viceversa. Nu trebuie sa renunti la unul din ei, fiecare are locul sau in viata ta, trebuie doar sa ai grija mai mare cu ei.

| Biiaancaa a răspuns:

Trebuie sa fi alaturi de ea mereu indiferent de decizia ei, sau a lor... daca vezi ca iubitul ei chiar nu o place sa ii spui.ininte sa o faca el si sa fie mult mai ranita, sa o sprijini si sa ii spui ca nu e singura si ca te are mereu alaturi happy...
Sper ca te'am ajutat happy

| ingerasdeciocolata_7171 a răspuns:

Incearac sa cauti lucruri in comun.subiecte de vorba despre care sa stie amundoi si sa poata vorbi.incearca sa-i apropii(ca prieteni). cauta lucruri.jocuri.nu stiuhappyceva ce sa-i atraga pe amundoi si sa se poata sa se inteleaga.sau daca nu merge prin fapte. vorbeste cu ei.si incearca sa le explici ca nu iti place situatia asta.si ca ai nevoie de amundoi.pentru ca ea este prietena ta iar el iubitul tau.si spune-le s incerce sa sa inteleaga de dragul ta.sigur va functiona.mult noroc! funda?

| midiots a răspuns:

Acuma depinde, ca si un prieten de-a meu a stat cu o fata si pe mine ma enerva de o luat la misto si prietenu se supara pe mine(nu incepeam fara motiv).Pai ar trebui ca ei doi sa-si acorde o sansa ca sa se inteleaga nu sai faci tu sa se inteleaga, daca intelegi ce zic

| BonnieBonish16 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o alegi pe ea! pentru ca atunci cand o sa plangi din cauza iubitului tau, nu o sa poti sa iti versi nervii la el, nu? cede.ma ca mi-am ales iubitul in locul celei mai bune prietene. si am pierdut 10 ani de prietenie, ramanand cu un dobitocstraight face