| BomBonela a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca relatia sa dureze mai mult?

Răspuns Câştigător
| Cristian_6815 a răspuns:

Buna intrebare, pai parerea mea este ca nu trebuie sa faci nimic! trebuie sa fi tu insuti tot timpul fara artificii fara minciuni cat mai naturala in cateva cuvinte "cine te vrea te place asa" daca relatia are nevoie de improvizati majore eu cred ca nu isi are rostul pentru ca mereu vor exista divergente de genul ca aia nu e bine, nu faci bine asta si aia, oricum se spune ca daca exista dragoste in persoana iubitata totdeuna gasesti cate ceva nou ...asa ca lasa totul sa isi urmeze cursul. ps : cel mai important lucru este respectul reciproc daca il ai in relatia ta cu siguranta va rezista succes!

7 răspunsuri:
| berelahalba a răspuns:

Incredere,sinceritate,intelegere,asta este reteta unei relati de durata

| brokenkid a răspuns:

Sa n consumi toata dragostea deodata, TOTUL CONSTA IN A OFERI AFECTIUNE PUTIN CATE PUTIN NU TOATE gingasiile dintr-o data, pentru ca vei ramane la final sa realizezi ca nu mai ai ce oferii relatiei, aceasta incepand sa devina monotona, plictisitoare. pot fundista? rog frumos puppy dog eyes frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa cei de mai sus. Raspunsul este clar: sex. laughing)
Glumesc...desi psihologii spun ca inconstient noi asta apreciem cel mai mult la o relatie, iar lipsa sexului de calitate duce de cele mai multe ori la despartire.

| Wihaela a răspuns:

Sa nu fi gelo(a)s(a),sa nu iti certi partener(a)ul din orice chestie, de cele mai multe ori sa fi de acord cu ea/el, daca e nevoie sa il satisfaci (adica tu nu vrei dar el te obliga, ci sa vreti aman2) si cam atat.

| Crysstynaa_1272 a răspuns:

Sexlaughing glumeam...nu ai ce sa faci ca sa dureze mai mult!

| cuyyu a răspuns:

Daca relatia e ok dureaza mult de la sine. daca tu incerci sa o faci sa dureze fortat te chinui degeaba

| clabo a răspuns:

In primul rand sa-ti respecti partenerul, sa-i accepti toate defectele cat si calitatile. Sa va intelegeti, sa stiti sa va surprindeti! Sa-l incitit si el pe tine, sa tineti unul la altul. Sa nu exagerati cu dragalaseniile fiindca de la prea multe va plictisiti si nu ve-ti mai avea acelasi sentiment de emotie ca la inceput si sa va fiti loiali. Sa nu uitati de incredere!winking