| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a intra la facultate cu bursa? Nu vorbesc de o anumita facultate, ci in general.Cam cat de mare ar trebui sa fie media?
Funda

2 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

Pai totusi depinde la ce facultate vrei sa mergi si la ce profil. fiecare are un anumit numar de locuri la buget si la taxa iar din alea ca buget un nemar si mai mic iau si bursa o sa aflii doar dupa ce te inscrii si intrii pe locurile bugetare... oricum trebuie sa fii in primii 10 zic eu.Bafta

| Nicoleta1621 a răspuns:

Sa intri la fara taxa sau sa-ti dea bursa de merit? depinde de facultate,.sa iei bursa trebuie sa ai peste 9 si sa intri la fara taxa trbebuie sa ai de la 8 in sus