| iFeelYourLoVe a întrebat:

Ce varsta e potrivita sa iti incepi viata sexuala [la fete]

Răspuns Câştigător
| deea89 a răspuns:

In ziua de azi nu cred ca mai exista o varsta anume pentru a`ti incepe viata sexuala, cum prea bine am vazut la stiri, am auzit ca fetele de 13-14 ani fac sex cu iubitii lor.Dar... dupa parerea mea o varsta potrivita ar fi macar dupa 18 ani si cel mai important lucrul pe langa varsta este sa te iubeasca pees cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala, tu sa-l iubesti, sa va intelegeti bine si sa fiti fericiti!

8 răspunsuri:
| lauthebest_8914 a răspuns:

Avand in vedere legea permite inceperea vieti sexuale de la 17 ani dar nimeni nu se ia dupa lege...

| Honeybunny a răspuns:

17 ani.desigur,depinde de fata, de cat este de dezvoltata(fizic si psihic), si daca e pregatita.dar 17 ani este o varsta perfect normala pentru a'ti incepe viata sexuala

| Narcis2007 a răspuns:

Dupa 18

| w0rkSpace a răspuns:

Atunci cand simti ca esti alaturi de persoana dorita, iubita, si fidela tie Eu atunci iti sugerez sa iti incepi viata sexuala

| Choco a răspuns:

Cand te simti pregatita. dar nu inainte d 15 ani

| Ionut6999 a răspuns:

La vreo 20-21de ani, depinde uite o doamna, a nascut la 15 ani si acum baiatul ei e campion de box.

| katycc a răspuns:

Atunci cand esti destul de dezvoltata.si cand simti ca langa tine ai persoana potrivitahappy
sa te iubeasca si sa te astepte cat e nevoiehappy

| iFeelYourLoVe explică:

Multumesc!kiss la toti laughing) dar eu am pus intrebarea asta din curiozitate laughing scuzati numele da nu mergea sa scriu Nicoleta laughing si imi era sila sa ma gandesc la alt nume asa ca am pus aiiiaiialaughing.