| Sara2 a întrebat:

Ce vi se pare mai traumatizant dintre un avort si un viol? peste ce treci mai greu dintre astea 2?

36 răspunsuri:
| Orannginna a răspuns:

Cred ca violul. Un avort tine mai mult de o decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un viol

| pwp a răspuns:

Mai traumatizant mi se pare un avort! sa stii ca ai omorat pe cineva...
ce sa mai zic ca te duci in iad.

| lowfive a răspuns:

Cred ca as trece mai greu peste un avort.

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
După mine, violul e cel mai traumatizant.Era cât pe ce să fiu victima acestui "fenomen" şi nu a fost uşor.winking
Gabs are dreptate, avortul îl faci cu acordul tău, violul îl faci din cauza unor handicapaţi.happy
Bye!kiss

| Bacemi a răspuns:

Cel mai traumatizant lucru in opinia mea ar fi sa ai o sarcina din cauza unui viol. Si sa fii nevoita sa faci avort si altfel sa nu mai poti face vreun copil pentru ca ai o afectiune grava. Se intampla, sa stii. E si mai greu cand femeia respectiva are un barbat acasa si il iubeste si stie ca nu mai pot avea un copil impreuna. Si totodata ii e rusine sa il priveasca in ochi ( desi nu e vina ei ). Sunt femei care sufera enorm.