| DorelSudoru a întrebat:

Ce vreti voi sa spuneti prin cuvintele "Te Iubesc"?

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu vreau sa te pierd, esti o parte din mine, ma interesezi foarte mult, imi pasa de tine, am sentimente pentru tine, etc.happy

| mARY_9420 a răspuns:

Unii prin "Te iubesc" spun ceva de genu: Hai ma lasa-ma nu ai treaba stai pe capu meu, du-te acasalaughing

| MikyMi a răspuns:

"Tin mult de tot la tine!" "Ai un loc in inima mea!"

| QuadruplePersonality a răspuns:

Pai, ultima data cand am zis asta a insemnat:

"Bai, deci esti bou, cum dracu sa intelegi ca nu vreau sa fiu cu tine, desi simt ca ma completezi? De ce? Pentru ca esti bou, d'aia, si nu iti dai seama cand sa taci. Si poate ca sunt vaca, dar eu macar recunosc. Deci revin. Nu vreau sa ma "combin" cu tine pentru ca tin prea mult la noi. Si pot sa iti spun "te iubesc" da' oricum nu ai stii la ce ma refer, cu toate ca ti'am zis de o mie de ori, ca da, ma gandesc la tine la fiecare 2 secunde, in afara de atunci cand mananc, ca as ta cu tine non'stop, ca as putea sacrifica multe lucruri pentru tine. Deci te iubesc. Dar nu pot fi cu tine"

*extras din ultimul sms trimis. Acum, tu intelegi (extragi) ce vrei happy

Dar in general la mine inseamna "Da, si eu te plac"

| alexa007 a răspuns:

Ca tin la persoana respectiva, ca-i multumesc ca a fost alaturi de mine la bine si la rau si ca nu vreau sa ne certam niciodata.

| mgtow a răspuns:

Eu nu zic asa ceva la nimeni

| Crisstina a răspuns:

O multime de sentimente minunate, care nu pot fi detaliate prin vorbe, pe care le rezum in 2 cuvinte.

| fabiola a răspuns:

Nu sunt cuvintele mele sunt cuvintele sufletului, este ceea ce simt iar eu il ajut pentru ca el nu poate spune!

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

"Stii bine ca esti cea mai importanta fiinta pentru mine si ca insemni mai mult ca propria-mi viata. Si mai stii ca oricat de mari ar parea aceste cuvinte sunt reale! "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o persoana foarte importanta pentru mine.

| lindsay a răspuns:

Am ajuns sa te cunosc mai bine decat pe mine.chiar daca nu esti langa mine te simt mereu langa sufletul meu pentru ca ai devenit o parte din inima mea. daca am merge pe strada si as vedea o masina venind catre noi, te-as impinge pe tine negandindu-ma ca poate, pentru mine, acolo e sfarsitul.de ce? pentru ca fara tine, viata mea ar fi incompleta, as ramane cu un gol in suflet. te iubesc nu se zice oricui...

| muzicalBoX a răspuns:

Uni dupa 3 ani de casnicie spun tge uibesc cand vin prea tarziu acasa si nevasta ii intreba pe unde au unblat laughing

| atanmuk a răspuns:

Esti ce'a mai importanta persoana din viata mea, pe care o ador enorm. esti cel/cea mai scump/a dintre toti/toate.

| Pralină a răspuns:

,, Te iubesc" partea sentimentala:Tin la tine, te vreau mai mult de cat ca pe un amic(a), esti o parte din inima mea, ceea ce simt eu nu e placere e iubire si altele chestii scuze ca nu mai scriu da deja simt ca se razbuna pranzu pe minelaughing glumesctongue

Si partea de dupa o casnicie: te iubesc te indragesc de tine ma indragostesc te doresc hoo faaa ca glumescrolling on the floor

Daca cineva iti zice te iubesc atunci tu trebuie sa ii zici sincer ce simti dar asta nu inseamna ca sincer e date darq mai incolo nu trebuie sa zici cu blandete astfel ca persoanei respective sa nu ei fi ranit senimentele

EXP:Te iubesc
Si eu!

EXP2:Te iubesc!

Eu nu prea te iubesc ca pe un amin/amica nu te supara esti un/o tip/tipa grozava/grozav dar nu est genul meu de persoana te iubesc ca pe un prieten/prietena

Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Vreau sa ti-o pun!"

| LNK a răspuns:

Ce se poate transmite prin "Te iubesc" in afara de sentimente? Cand spunem "Te iubesc" ne aratam sentimentele fata de o persoana si ii spunem cat de importanta este pentru noi.