| TanteMarianne a întrebat:

Ce zodie sunteți?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O prostie asta cu zodiile.

| vocea a răspuns:

Varsator, o zodie care imi place si ma reprezinta perfect, tu ce zodie esti?

| deeeaqq a răspuns:

Capricorn, dăă

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Vărsător

| Niklauss a răspuns:

Leu,tind sa cred ca este si cea mai puternica zodie si ma regasesc in tot ceea ce se zice despre cei care sunt zoida leu, dar nu cred in zodiacele astea zilnice.
Este absurd ca cineva sa stie ce se va intampla cu tine, si am un prietena care a zis ca lucreza la o firma sau cum se zice legat de zodiace si mi-a spus ca totul sunt doar minciuni.

| Xelon a răspuns:

Scorpion.

| JustStitch a răspuns:

Leu

| TanteMarianne explică:

Si eu sunt varsator, pe 5februarie.

| TanteMarianne explică:

Eu credeam ca am pus-o la conversatii. merci, stai ca schimb acum.

| TanteMarianne explică:

Stai ca nu stiu cum...

| litere123 a răspuns:

Sagetator

| MariaLarissa a răspuns:

TAURUL simbolizeaza acea perioada de inflorire a naturii si semnifica agricultorul legat de campie, de pamant, nativul urmarind implinirea roadelor sale. Este capabil sa traverseze adesea lungi perioade de munca indarjita si ceea ce-l mira foarte tare in asemenea imprejurari este ca ceilalti nu pot tine uneori pasul cu el. Poate sari in acest caz sa le dea o mana de ajutor, dar numai cand vede ca si acestia se zbat ca sa iasa din dificultate. Un alt domeniu in care bunul gust se manifesta din plin, insa de asta data la modul cel mai propriu, este gastronomia, caci nativii Taur sunt mari gurmanzi avizati. Pasionati dupa mancarurile bune, vor avea in minte o adevarata geografie a locurilor din oras unde se mananca bine si ce anume.
Ii plac mult calatoriile si, daca i se iveste posibilitatea, isi va realiza acest vis al sau dupa o matura chibzuinta asupra oportunitatii momentului. Calm, placid, va aborda problemele sistematic si cu tact, rezolvandu-le pe rand prin concentrarea tuturor fortelor sale asupra uneia si nerisipindu-se de regula in mai multe activitati deodata.
Nimic nu pare sa fie prea greu pentru el si odata trasata sarcina si directia de urmat, se va inhama imediat la treaba. Tine foarte mult la securitatea sa personala, precum si a familiei sale si aceasta trasatura il va determina sa instituie un control strict asupra resurselor materiale ale caminului, fara a cadea insa in zgarcenie. Aceasta permanenta nevoie de securitate il va determina sa fie fidel partenerului sau. O alta mare calitate a sa este aceea de a fi o gazda perfect agreabila, care va face tot ceea ce este necesar pentru ca oaspetii sa-i sa se simta minunat.
Este foarte tenace si isi doreste de mic sa-si castige independenta fata de parinti. Copii Taur sunt foarte perseverenti si adesea putin cam maturi pentru varsta lor, din dorinta de a-i imita pe adulti in tot ceea ce le-ar putea aduce libertate si independenta. Au inclinatii artistice, iar parintii ar trebui sa fie atenti la preocuparile copilului pentru ca acesta sa-si valorifice talentele.

| TanteMarianne explică (pentru MariaLarissa):

Asa e si eu am unul in clasa care e gurmand si invata bine, dar e cam antisocial.Dar am si o fata care e taur si are grija de mine sa nu cad pe scari si are de mine grija ca de un bebel, zici ca-i maicamea.

| Stotterchicken a răspuns:

Da.

Întrebări similare