| brunett3 a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea are o problema :-s...
Am sa notez baietii cu "R" si "A". Ea il place mai mult pe A insa cei 2 sunt prieteni prea buni si ii e frica sa nu strice prietenia lor ...plus ca nu stie daca A o place pe ea.sad. insa el da semne big grinbig grin
Acm faza cu R.big grin Amandoi se plac dar ea tine mai mult la A crying si nu stie ce sa faca.straight face
Va rog ajutati.ma puppy dog eyes
Voi ce ati face in locul ei?
Funda si voot :X:*

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-l lase pe "R" in pace si sa astepte pana va da semne "A".In felul asta,va fi doar cu unul din cei doi, nu va trece de la unul la altul, nu va exista motiv de cearta intre R si A si nici ei nu-i vor iesi vorbe.Si cand o sa-l refuze pe R ar putea sa-l refuze spunandu-i ca s-a apropiat de el(de R,adica) doar fiindca-i placea de A(si R e prietenul lui A).Ah, nu mai pot, parca rezolv deductii logice!

| Lummy a răspuns:

Ar trebui sa vb serios cu ambii, dar depinde de ea.ori isi asculta inima si se combina cu A, ori e rationala si nu le strica prietenia. Depinde si de rel baietilor, daca R e un bun prieten, va intelege senimentele ei pentru A si nuo sa incerece sa impiedeice acest lucru. daca si ei ii e dragan de A atunci.mult succes

| Any a răspuns:

Daca as fi in locul ei as avea putin rabdare si as incerca sa aflu daca intr-adevar A ma place apoi as incerca sa-i explic lui R ca nu sunt atrasa de el decat ca prieten.Si crede-ma ca baietii nu se cearta din cauza unei fete nu sunt ca fetele. fundita!

Răspuns utilizator avertizat
| danypoli95 a răspuns:

Prea complicat pentru mine...am ramas corigent la matelaughing

| a_7338 a răspuns:

"o prietena are o problema"; "ajutati-ma" laughing

| Al3csik a răspuns:

Care te lasa inima. Bine ca ai de unde alege
Acum sincer: tu esti acea prietena? rolling on the floor

| Nini_2680 a răspuns:

Poi eu mi-as lasa inima sa aleagawinking
Daca ea tine mai mult la A atunci ar fi mai bine cu elhappyparerea mea

| Cobra_4063 a răspuns:

Eu l-as alege pe R...