| r3flexe a întrebat:

Cea mai tampita chestie sunt impreuna cu o fata care chiar o iubesc si ea ma iubeste si se desparte de mine dupa 1 an pentru ca avem prea multe in comun sa mor eu de inteleg iubirea asta

8 răspunsuri:
| MicSiRau a răspuns:

Astea se numesc motive, si cu asta am spus tot. Daca nu era asta era altceva si tot iti dadea bocancii.

| ClauditaSmile a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat o chestie aiurea ca mi-a dat papuci si apoi mi-a zis ca eu i-am dat papucii ca am lasat-o sa plece. Fetele au tot felul de jocuri aiurite

| StefanMV a răspuns:

Poate doar a cautat un motiv pentru a se despartii de tine fiindu-i frica sa-ti spuna adevarul. Poate nu o lasi sa faca tot ce isi doreste si sa iasa cu cine vrea, sau poate va certati des si nu mai suporta...Gandeste-te cum a mers relatia voastra in ultima vreme. Poate s-a plictisit si isi doreste daca nu a gasit deja pe altcineva. Insa, ar ma fi o posibilitate. S-ar putea ca prietena ta sa fie "sufocata" de relatie. Altfel spus sa vorbiti/stati prea mult decat si-ar dori ea si nu mai are timp pentru alte lucruri pe care si-ar dori sa le faca. Nu iti pot spune sigur deoarece nu ai dat foarte multe detalii. Sfatul meu este sa vorbesti cu ea si sa incerci sa o convingi sa iti explice mai bine de ce s-a despartit de tine.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Asta e una din cele mai penale scuze. Pe bune, cum sa spui asta? Si eu sunt fata, dar tot nu inteleg ce i-a venit sa iti spuna asta. Dar poate s-a plictisit de tine, zic si eu, si a gasit pe cineva mai misterios confused.

| mgtow a răspuns:

Voi va complicati cu ele si va fac cum vor stati in banca voastra si nu va mai lasati interesati de ele sa vada cum e cand nu mai au candidati care fug dupa ele

greece12
| greece12 a răspuns:

Fa-i pe plac.
Desi iubirea are cu atat mai multe sanse intre persoane care au cat mai multe in comun, tu fa-i pe plac.
Spune-i insa ca nu exista cale de intoarcere, sa se gandeasca bine ce face.
Pentru ca banuiesc ca altul e motivul real pentru care vrea ea, brusc, sa se desparta...

| unknøwn a răspuns:

"Dragostea nu este asemănarea dintre două persoane, ci misterul dintre ele."
- John Fowles

| sofisis a răspuns:

S-a plictisit si vrea sa fie libera.
Motive...zic si eu ca si cei de dinaintea mea.