| anonim_4396 a întrebat:

Cei care se masturbeaza pot zice ca mai sunt virgini?

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Categori da mai este virgin.

24 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Da! ...Incetezi sa mai fi virgin cand iti incepi viata sexuala...happy

| nicp a răspuns:

Fizic esti. mintal nu mai esti.

| psiholoaga a răspuns:

Din punctul meu de vedere, da. Daca nu ti-ai inceput viata sexuala cu un partener, esti virgin, chiar daca, in cazul fetelor, te poti dezvirgina prin masturbare interna.

| Sara2 a răspuns:

Teoretic sunt dar practic nu....la fete cu siguranta nu le mai curge sange "prima data"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca nu. Virginitatea este un dar de la Dumnezeu, care trebuie pastrat si ingrijit cu sfintenie si piosenie, nu trebuie murdarit. Onanismul e pedepsit de Biblie, iar Dumnezeu va avea grija de onanisti. Pacatosule!

| ancuta a răspuns:

Din cite stiu da

| Alexandrinaa a răspuns:

A te masturba este un lucru normal, acum asta nu inseamna ca promovez neaparat aceasta practica, dar e f ok atunci cand doresti sa te cunosti, ceea ce e f bine sau cand doresti sa stii cam cum ar fi...cand va fi! Macar asa iti pregatesti trupul si pshihicul pentru ce va fi! Vei simti dezvirginarea abia dupa ce ai contact sexual. Dar in cazul fetelor e complicat, uneori se pot dezvirgina singure, ori daca sunt gimnaste sau au facut sport, e posibil sa nu mai fie, fizic, virgine. Dar practic ramai virgin. Teoretic, nu. Unele fete abia dupa 4, 5 contacte isi pierd virginitatea, adica li se rupe himenul, iti dai seama...

cami
| cami a răspuns:

Virgin=nedescoperit, neatins... iar masturbarea nu implica altceva decat creerea placeri...deci poate ca nu mai esti virgin din pct de vedere mental, insa fizic, cu sigurantawinking

| jani a răspuns:

Vrei sa stii daca mai esti virgin?

| Viru$ a răspuns:

Stai linistit ca inca nu ti ai pierdut virginitatea...

| want2bMajestic a răspuns:

Da, mai esti dar u cand te -ai masturbat dja simti ceva c vei simti si in timpul primului tau act sexual

| anahialexandra a răspuns:

Psihic nu mai esti virgina. dar fizic esti(asta daca in cazul masturbarii fara partener)

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da.

| alexam a răspuns:

Mhhhm! ( DA! ) Sunt virgini, asta daca nu se dezvirgineaza...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una cred ca da ...numai esti vrgin dupa c ai avut un contact sexual pentru ca poti sa numai fi virgin fizic sh de la sport sau alte alea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virgin inseamna sa nu ai contact sexual, oare autostimularea este considerata contact sexual? daca da atunci inseamna k nu mai sunt virgini, dar sa nu uitam de himen

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da categotic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt virgina si ma masturbez cand o sa-mi incep viata sexula cu cineva no sa imi mai curga sange?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine imi zice si mie cum imi dau seama daca mai sunt virgina? ma masturbez dar nu intern raspuns urgent va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ganditi'va la OB. Vi se pare ca gagicile care'l folosesc nu mai sunt virgine? Pai va spun ca inca mai sunt. Si chiar daca ai folosi degetu' tot virgin ai ramane, asa fac si doctorii ginecologi unele controale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! categoricwinking mai esti virgin fiindca nu te dezvirginezi decat dupa terminarea actului sexual si e o prostie sa crezi ca nu mai esti virgin dupa ce te-ai masturbat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai esti pentru ca masturbarea este un act sexual fara partener. Daca mai e urmata si de ejaculare, Evident ca se pierde din puritatea energiei sexuale. Deci, nu mai sunt virgini.