| SeNyS a întrebat:

Cel la care am tinut muult, dar cu care nu am stat, doar ne-am sarutat de ctv ori acum se tine dupa colega mea... o suna, vb cu ea.pe mine nu ma cauta asa si ma simt aiurea, eu am o relatie acum cu altcineva, stiu ca tine la mine.si eu il plac, dar tot ma gandesc la celalalt si ma oftic ca nu am putut fi cu el, iar el se tot tine dupa colega mea, iar ea nu vrea sa fie cu el.
Unii pot avea, desi nu au nevoie de ceea ce altii isi doresc ft mult si nu pot avea, ft urat...ma simt aiurea. ce trebuie sa fac?:-

7 răspunsuri:
| danutza14 a răspuns:

Daca nu poti sa-l uiti fa-l sa fie al tau nu masuri exagerate... arata ce ai tu mai bun afla cei place

| bluesky a răspuns:

Ce sa faci? Dragoste cu forta nu se poate. Daca nu te-a vrut atunci nu te vrea nici acum si daca sa zicem ca te-ar vrea, tu acum ai prieten si poate nu vrea sa se bage peste ala. In viata nu poti avea mereu tot ce vrei. Accepta!

| IloveME a răspuns:

Pai chiar nimic, sa-ti vezi linistita de relatzia ta! c mai conteaza trecutul? da-i pace n-are rost sa te mai intorci! gandeste-te ca acum va patzi cu colega c ai patit u cu el! ar trebui sa te bucure big grin

| visecuciocolata a răspuns:

Chiar nu ai ce sa faci. Nu exista o reteta care sa te faca sa il uiti. Dar gandeste'te ca asa cum tu il placi foarte mult exista cineva care este cu adevarat indragostit de tine, poate chiar prietenul tau. Daca v'ati sarutat de cateva ori iar acum acel baiat se tine dupa o colega de a ta inseamna ca pentru el nu au contat acele saruturi. Stiu ca e greu dar baiatul asta nu merita. Acorda'ti tie mai multa atentie si cel mai important acorda'i prietenului tau atentie. Sa nu cumva sa il pierzi si sa regreti apoi, sa iti dai seama ca el merita mai mult.

| Larisa a răspuns:

Nemultumitului i se ia darul.Eu zic ca ar trebui sa apreciezi ceea ce ai. Daca acel baiat te-a parasit, inseamna ca nu te meritaca nu a stiut sa te aprecieze destul.Nu trebuie sa fii invidioasa ca se tine dupa colega ta, ar trebui sa te simti razbunata. Daca el te-a parasit pe tine, nici el nu are parte de ce-si doreste

| roxiweetgirl92 a răspuns:

Hm inseamna ca baiatu nu stie ce vrea daca incerca acum la colega ta nu cred ca cauta o relatie ci se distreaza daca ai un pr care tine la tine si tu il placi de ce nu incerci sa uramresti cum e pr tau iesi afara cu el in oras la un suc stai de vorba cu el poate o sa fie mai mult decat palcutwinking

| Betty18 a răspuns:

Pe ea o cauta pentru ca l-a refuzat. pe tine te cauta doar cand are nevoie de tine, stie ca tu il vei accepta oricand si nu isi face griji ca il vei refuza. imi pare rau, dar asta e adevarul. mai bine concentreazate pe actualul tau prieten si incearca sa-l uiti. e un magar si nu merita.