| SeNyS a întrebat:

Cel la care am tinut muult, dar cu care nu am stat, doar ne-am sarutat de ctv ori acum se tine dupa colega mea... o suna, vb cu ea.pe mine nu ma cauta asa si ma simt aiurea, eu am o relatie acum cu altcineva, stiu ca tine la mine.si eu il plac, dar tot ma gandesc la celalalt si ma oftic ca nu am putut fi cu el, iar el se tot tine dupa colega mea, iar ea nu vrea sa fie cu el.

Unii pot avea, desi nu au nevoie de ceea ce altii isi doresc ft mult si nu pot avea, ft urat...ma simt aiurea. ce trebuie sa fac?:-

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa te calmezi.Sa apreciezi ceea ce ai, la justa lui valoare.Nemultumitului i se ia darul,ai grija, Nu poti sa fii cu toti, ar fi bine daca ai putea intelege acest lucru simplu.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Eu cred că lucrurile se întâmplă cu un motiv. Dacă tu şi acest băiat nu aţi reuşit să fiţi împreună, poate pur şi simplu aşa a fost să fie. Mai mult de atât, nu trebuie să fii geloasă pe prietena ta, gândeşte-te că poate şi ea are dreptul la nişte momente frumoase alături de el.
E normal să te întrebi ce s-ar fi întâmplat dacă ai fi acţionat astfel, însă acum nu mai poţi schimba nimic. Fii fericită cu actualul tău prieten şi lasă trecutul în spate.

| Alondrasarah a răspuns:

De colega aia a ta va uita.

si tu esti cam zero pentru el. pentru ca el se saruta cu tine numai cand ii vin poftele.si tu, ca fată, ar trebui să ai niște pretenții.

trebuie sa fii hotarata in ceea ce faci,daca el s-a sarutat cu tine, si e cu alta asta e pentru ca nu i-ai oferit sansa,.

Colega ta daca nu vrea sa fie cu el.pe el il va atrage, si va incerca tot mai mult sa ii vorbeasca, sa o comvinga.fa si tu in asa fel incat colega ta sa iasa din peisaj, si la asta ma refer sa vorbesti u cu el ...sa te apropii.ii poti spune ca ai vrea sa fii doar prieten bun cu el ...si pana la urma va veti potrivi atat ca prieteni cat si ca iubiti

baftaa:X:*

| Adry4N a răspuns:

El este puţin cam băbălău la faza asta aicea! Un mic sfat pentru tine? Încearcă să îl uiţi dacă el se ţine după ea şi de tine in doare undeva happy! Încearcă să îi arăţi dragostea pe care i-o poti băietaşului cu care eşti acum!

Mult noroc! :*