| 17girl a întrebat:

Cel mai bun prieten al meu are o iubita la care tine foarte mult dupa cum zice el. Eu il plac dar nu stiu ce simte pentru mine. Si mereu zice ca nu vrea sa iti insele iubita dar cu mine pare ca se poarta mai mult decat ca o buna prietena, deoarece ma atinge prin anumite locuri :-s si ma mangaie odata chiar (m`a sarutat) pe fata thinking nu stiu cum s ma exprim altfel... Ce credeti despre asta? Astept raspunsuri :*:*:*

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Poate te place sau poate se simte confortabil cu tine. Sau poate exploreaza niste limite, sa vada pana unde se intinde prietenia voastra. Eu i-as zice ce simt, asumandu-mi riscul ca el sa spuna ca manifestarile sale sunt de amicitie profunda, nu de dragoste.

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu spun ca t-i se pare... el are o prietena, tine la ea, nu vrea sa o insele... Ce vrei mai mult? Tu esti prietena lui cea mai buna. Cu care poate vorbi... un umar pe care poate plange... o persoana pe care o poate imbratisa... Acum e alegerea ta daca vrei sa-l ai ca prieten sau ca iubit...

Janina
| Janina a răspuns:

Uneori apropiarea dintre voi se pare ca o ia pe cai gresite. Pune-te in locul prietenei lui, tie ti-ar placea sa vina o "prietena" si sa se lase managaiata si sarutata de iubitul tau? Baiatul e baiat si e liber sa incerce, dar tu impunei niste limite.

| Nastia a răspuns:

T place si n-are curaj sa fie cu tine intr-o relatie, s multumeste doar cu atat,...

| Ben. a răspuns:

Pai ii place sa joace si acasa si in deplasare.

| Mo a răspuns:

Cred ca te place...asa pare...pai daca nu te placea nu te saruta! ...placere poate exista si intr-un sarut! Mie mi s-a intamplat la fel...imi placea de el...ne-am sarutat... apoi parca toata dragostea disparuse odata ce acel sarut de sfarsise... la tine e putin altfel... voi va si atingeti in locuri mai intime...;-)

| want2bMajestic a răspuns:

Asteapta si vei vedea. este ca si o partida de sah. u trebuie acum sa astepti o mutare din partea lui. oricum,,, e bizar baiatul

| jani a răspuns:

Da tu respecti pe tine? daca lasi unu sa te atinga prin anumite locuri...aventual...alta data il lasi...sa bage ceva in anumite locuri... date respecti un pic ca fata...lasa baietii cuplati...sunt destui baieti liberi...si ai grija cu atingerele in anumite locuri...banuiesc ca la varsta ta e cam devreme

| 17girl explică:

Multumesc pentru raspunsuri >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l in pace si nu il provoca. E iubitul prietenei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa clarifici lucrurile, si apoi sa iei o decizie, gandeste-te k daca zice ca tine la ea si se da si la tine nu este un baiat care merita foarte mult efort. la randul tau o sa te insele si pe tine.mai gandeste-te. bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici u gresesti ...ar trebui sa uiti k exista k ceva mai mult decat iubitul altcuiva...gaseste-ti si u p altcineva si zburda k de aia sunt multe floricele ina ceasta lume monotona/...

| violetadobra a răspuns:

Cred ca prietenia intre un barbat si o femeie risca de cele mei multe ori sa alunece spre dragoste sau atractie sexuala; prietenul tau e cam nehotarat si dupa parerea mea a depasit pragul prieteniei platonice: ori luati taurul de coarne si te alege pe tine, ori isi vede mai deperte de actuala lui iubita