| bogdanForever a întrebat:

Chiar, ce inseamna a fi romantic pentru voi?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un fraier care crede in iluzii

| corbulalbrosu a răspuns:

A fi tandru si dragastos educat si manierat.

| Lawliet14 a răspuns:

Inseamna sa fii indragostit si sa ai o stare de aia in care iti vine sa ingenunchezi si sa strangi in brate persoana iubita. Si de acolo vin multe gesturi romantice, din iubire adevarata...

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Sa te lasi purtat de sentimente happy

| bogdanForever explică:

Ciudat, in primul rand ff putine raspunsuri, in al doilea, a fi romantic, tine de fiecare. Mie unul mi se pare ff romantic personajul din Wild Orchid

| Rusu_Bogdan_1998_a1Oq a răspuns:

Depinde, daca te referi la un scriitor care adopta stilul romantic, înseamnă sa ai in fiecare opera un personaj excepțional în conditii exceptionale. Daca te referi la firea romantica, boema, trebuie ca menirea ta in raport cu peroana iubita sa fie de a-i produce cat mai multa fericire sufleteasca prin mici artificii cliseice.