| anonima4all a întrebat:

Chiar credeti ca daca e asa gelos ma iubeste ffmm si nu vrea sa ma piarda?(el are 18 ani si eu 17 ani) pentru ca si eu sunt f geloasa mai mereu

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

De acord cu moony. Iubirea si gelozia nu stau impreuna. Gelos esti pentru ca iti imaginezi ca persoana de langa iti apartine si ti se intuneca privirea numai cand o vezi vorbind cu altcineva. Azi te deranjeaza ca se saruta cu altcineva, maine ca ii zambeste, poimaine nici nu mai are voie sa aiba amici. O relatie echilibrata nu are in ea gelozie, iubirea e cu totul altceva decat sa iti privezi partenerul/partenera de orice contact cu alti oameni, pe care ii vezi ca potentiali parteneri.

10 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Da de ce nu comunicati? si daca e f gelos... poate are motiv... :p

mlm
| mlm a răspuns:

Ai mare grija gelozia este ca o boala grea, te iubeste si poate este gelos pe acest motiv, important este ca tu sa nu ai dai prea multe motive de acest gen.Niciodata sa nu te iei ca intr-o relatie conteaza varsta, incearca sa fii mai maleabila si tu, gelozia ta cit si a lui nu poate duce prea departe, de multe ori duce la dezbinarea relatiilor.

| lilia_2632 a răspuns:

Daca e gelos, evident nu e indiferent... pur si simplu aveti incredere in voi, evitati certurile sa nu stricati aceasta relatie, si saregretati mai tirziu...

| moonY a răspuns:

Eu cred ca gelozia nu are absolut nici o legatura cu iubirea.gelozia, posesivitatea apar atunci cand exista orgoliu prea mare.esti atat de orgolios incat nu poti accepta gandul ca ai putea fi tradat.calcat in picioare de catre o persoana.indiferent daca o iubesti sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia omoara orice relatie.

| Filip23 a răspuns:

îhî!

| blackkrose a răspuns:

Gelozia uneori poate fi perceputa ca o boala de partener ...acordativa mai multa incredere si totu va fi ff okwinking

| bunica a răspuns:

Eu cred ca sunteti fff copilarosi peste cati-va ani o sa te amuzi de clipele astea si poate nu cu el ci cu adevarata ta iubire.

| want2bMajestic a răspuns:

Unii zic ca gelozia nu are nimic d a face cu dragostea. eu unul stiu ca nu este asa. si eu si iubita mea suntem gelosi in momentul in care ne vedem intr-un prag mai intim...adica vb de ex... ce a fost odata... dar stai calm...sa nu iti fie frica...cum u l iubesti p el asa t iubeste el p u.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti dusi amandoi