| anonima4all a întrebat:

Chiar credeti ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda, daca e chiar asa e gelos?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Orice persoana este un pic geloasa/s cand vine vorba de iubire, mai ales cand li se da un motiv de a fi gelosi, dar cred ca gelozia intr-un cuplu nu trebuie aberata/exagerata, daca e exagerata nu mai poate fi o simpla gelozie/gelozia posesiva la o persoana poate duce pana a deveni bolnav posesiv de gelozie pana la distrugerea persoanei de langa el, ne realizand cat rau face persoanei iubite...

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Parerea mea este ca te iubeste foarte mult.winking Daca nu te-ar iubi nu ar fi gelos.happy Gelozia iti arata foarte clar cand cineva te iubeste cu adevarat.big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poate fi dragoste dar si lipsade incredere.

| ioanaa a răspuns:

Daca exagereaza si va certati cam des din cauza faptului ca e gelos, s-ar putea sa fie ceva mai mult in capsorul lui, nu doar iubirea pentru tine.

| kh1ss a răspuns:

Daca te-ai iubi asa mult si nu ar vrea sa te piarda ar mai renunta la gelozie :p

| cyufulyky a răspuns:

Poate fi si asta dar poate ca nu are suficienta incredere in tine...si inverswinking...comunicatzi mai mult...si atunci totul va fi binewinking

| Ys a răspuns:

Daaaaaaaa...eu asa cred ca daca te iubeste asa de mult este gelos k te vede cu altul si alte chestii...si u arata-i k il iubesti si nu il mai fa atat de mul sa fie gelos... k daca stii ca te iubeste nu ai de ce sa faci asa ceva. si cine stie daca il mai faci asa de mult gelos poate chiar vrea sa se desparta de u...ai grija cf.

| bosnea marinela a răspuns:

Nu.gelozia mai vine si din vinovatie.