| anonim_4396 a întrebat:

Chiar daca am facut sex si prezervativul s-a rupt, si daca imi vine ciclul menstrual, la data care trebuie si dupa ciclu imi fac 2teste si iese negativ inseamna ca nu sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| ada a răspuns:

Exact.Nu esti insarcinata.

1 răspuns:
| Alexandrinaa a răspuns:

Daca iti vine ciclul, inseamna ca nu ai ramas insarcinata. Dar stii ca sunt cazuri cand mai vine. Asa ca verifica perioada in care ai facut sex, 7 zile dupa ce s-a terminat ciclul menstrual si 4 zile inainte de el esti infertila, conform calendarului, mai ales daca ai ciclu regulat. Dar la 2 saptamana dupa ce ai facut sex poti sa faci un test. Daca e negativ, e negativ happy nu e nevoie sa repeti. Dar pentru tine, poti sa-l mai faci din nou dupa o saptamana. (Pe unele teste spune ca si la 7 zile dupa actul sexual se poate vedea. Cum vrei) te pup