| Angeleyzz a întrebat:

Chiar exista iubirea, (Dragostea)?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand isi moare parinti tu nu plangi? aia nu-i iubire? logic ca exista iubire dar ne dam seama de ea cand pierdem persoana iubita, ca avem interese e ceva normal fara interse nu am putea trai nici o ora, dragostea exista si doare foarte tare asa tare ca te face sa o negi, din pacate dezamagirea e ceva normal in ziua de azi ne batem joc unul de altul apoi ne plangem ca nu gasim iubirea cand noi ne batem joc de ea, eu inca n-am gasit o fata sincera, serioasa dar de iubit am iubit si suferit

| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori da, alteori ba.Depinde de context.

| Doub a răspuns:

Exista. Fooooarte rar, da' exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Cum este de exemplu iubirea noastra scumpo.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat o virgula.blushing

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu exista "a iubi un pic sau pentru putin timp" asa cum nu exista "a fi insarcinata un pic". Ori iubesti ori nu. Iubirea adevarata dureaza toata viata si ea presupune sa il/o iubesti tocmai pentru ca e asa cum e si il/o consideri perfect/a pentru tine.

Daca nu iti place tot la persoana de langa tine, atunci nu are rost sa te complaci in relatii efemere, care se vor sfarsi intr-un final, doar de dragul de a fi cu cineva sau ca sa nu mai fii singur. De ce sa iti pierzi timpul si cate un pic din suflet, sanatate si demnitate cu cineva care nu merita iubirea ta, cand poti sa astepti sa gasesti persoana potrivita pentru tine 100%.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cu siguranta exista atasamentul, grija si afectiunea pentru "celalalt". Depinde de fiecare in parte ce conceptii are, ce intelege prin dragoste, deci se poate spune ca iubirea e "personalizabila" laughing

| Innsbruck a răspuns:

Idk

| CaRmEnUtSsA a răspuns:

Exista daca gasesti persoana potrivita

| ℓยкค a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu. Din punctul altora de vedere, poate.

| Cirlan_George-Cosmin_1990 a răspuns:

Nu oamenii sunt asa de prosti ca isi fac cadouri de sute de $ asa in gluma