| smileeveryday97 a întrebat:

Chiar nu stiu ce sa fac. Iubitul meu de 11 luni(un an,ce sa mailaughing ) pleaca la facultate si.mi-e teama ca acolo o sa se indragosteasca de alta, deci m-am gandit sa ma despart eu inainte de el. poate asa nu as suferi atat de mult.Stiu ca ma iubeste,mi-a demonstrat-o de atatea ori, si e cu mine si acum si niciodata nu mi-a cerut altceva...si mi-e sa nu fac o prostie daca ma despart(si eu il iubesc).Voi ce credeti?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Patrăţel a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care am citit'o vreodata! :3

| NinaSimone a răspuns:

Cauti tu cumva motiv de despartire si nu gasesti?

| alessia a răspuns:

Sa stii ca intr-o relatie de dragoste cel mai important lucru e sa ai incredere in cel de langa tine. Daca tu aveai incredere maxima in el nu ti-era frica acum ca se va indragosti de alta. El spune ca te iubeste, tu spui ca ti-a demonstrat asta de foarte multe ori, de ce ti-e teama ca te va parasi? Nu-ti recomand sa te desparti de el, poate vei regreta. Incearca sa vorbesti cu el, si dupa un timp vei vedea cum va reactiona el. Bafta!

| Azµre a răspuns:

Dacă îl iubeai nu veneai să ne întrebi prostia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubeai nu iti puneai problema sa te desparti de el doar pentru ca pleaca la facultate, asa ca desparte-te de el, ii faci un bine!

| ceaiuldetei a răspuns:

Dacă e să se îndrăgostească de alta...

Asta se poate întâmpla și când urcă la tine să îți aducă niște flori. Dă de cea mai bună vecină pe palierul etajului tău și în loc să intre la tine în casă, intră la aia.

Termină cu prostiile.

Dacă ți-a demonstrat că te iubește, pentru ce vă căcați pe dumneavoastră, stimată domnișoară?

Te roade gelozia? Măcar știi ce e gelozia?

Dacă ți-e frică pentru că ai putea să îl pierzi, înseamnă că nu faci nimic ca să îl ții lângă tine.

Dacă vrei să te desparți de el pentru că ești tu paranoică, go for it, însă ai grijă ce faci cu părerile de rău, pentru că de-a lungul vieții, astea se înmulțesc, nu se împuținează.

A ști înseamnă a suferi. Trage tu concluziile. Succes : )

| LovellyAngel a răspuns:

Ce mod de gândire... Eu spun să îl părăseşti, doar ca să nu sufere el, lasă-l să-şi găsească o persoană care îl poate iubi. Ţie nu prea cred că îţi pasă de băiat, prin simplul fapt că ai debitat prostia de a te despărţi de el înainte să te înşele ( ceva de genul : Te bat înainte să mă superi ). Fără răutate.

| NickName01 a răspuns:

Tu fii cuminte si totul va fi bine. Nu fa sacrificii inutile.

| NickName01 a răspuns:

Orice femeie este compatibila cu orice barbat. Nu este el ultimul de pe planeta Moldova...

| NickName01 a răspuns:

Cel mai mare dar pe care tu il ai si de care va depinde fericirea ta este demnitatea ta. Păstrează-o!

| soriinaa a răspuns:

De ce sa te desparti de el pentru ca merge la facultate?! O relatie e bazata pe incredere. Din moment ce spui ca ti-a demonstrate de atatea ori ca te iubeste, de ce mai ai indoieli ca te-ar lasa pentru alta?! Daca un baiat te iubeste, poate sa cunoasca o suta de fete, si tot nu o sa te lase pentru nici una. Si prietenul meu, urmeaza sa mearga la facultate, dar am incredere ca o sa fie totul bine. Iar daca nu o sa fie, asta e. Pana la urma daca vrea sa te insele o face oriunde, oricand si cu oricine, nu trebuie sa fie neaparat la facultate. Gandeste-te ca o sa mai ai si altii prieteni, ce o sa faci, o sa te despati de toti, cand urmeaza sa intre intr-un mediu nou, unde e posibil sa cunoasca alte fete?! Daca nu ai nici un motiv intemeiat sa te desparti de el, nu o face. O sa regret, mai ales daca intr-adevar si tu il iubesti. Invata sa ai incredere in el, e foarte important. Baftaa;*

| redy04 a răspuns:

Ai o conceptie abstracta despre toata situatia.
Asta da motiv de despartire. Cum ar fi ca sa treaca cativa ani sa va casatoriti si tu sa mergi 3 luni intr-o delegatie in interes de serviciu si el sa iti dea papucii inainte sa pleci ca sa nu sufere?