| Carmenela a întrebat:

Ciao! Dau fundita pentru cel mai la obiect si explicit raspuns! big hug
Vreau sa folosesc foite chinezesti dar am citit pe mai multe situri pareri contradictori.In primul rand vreau sa stiu concret cum se pun.Stiu ca nu ma protejaza 100%. Noi o sa folosim si prezervativ oare este vreo problema daca le folosim pe amandoua?
~am avut o experienta f urata cu prezervativul si nu vrem sa o retraim, asa ca ne-am hotarat sa le folosim pe aman2 pentru orice eventualitate~
Am auzit ca dupa folosire trebuie sa imi fac nu stiu ce spalaturi in vagin, este adevarat? Si daca este adevarat cum treba sa le efectuez sa nu las ceva pe acolo...
As dori seriozitate.
Multumesc anticipat si nu uitatzi ca dau fundita!big hug
pup :*

Răspuns Câştigător
| username23 a răspuns:

"Foitele chinezesti" reprezinta o metoda contraceptiva de bariera, din gama spermicidelor. Se detaseaza foita transparenta (sunt si foite de separare), se mototoleste si se introduce in vagin, cat mai adanc. Fara sa se umezeasca si fara sa se foloseasca creme sau geluri. Se lasa sa treaca 15 - 20 de minute inainte de actul sexual. Foita, sub actiunea temperaturii corpului si a secretiilor vaginale, se topeste transformandu-se intr-o spuma cu proprietati spermicide (are in compozitie nonoxynol-9). Se recomanda ca, in cazul in care se face, spalarea (dusul intravaginal) de dupa contactul sexual, sa se faca dupa 3 - 4 ore, pentru a pastra in vagin spuma si efectul ei spermicid. Pentru fiecare nou contact sexual se introduce o foita noua.

Eficienta spermicidelor : este considerata ca avand nivelul "relativa". Eficienta creste daca sunt folosite impreuna cu o alta metoda contraceptiva de bariera (prezervativ sau diafragma).

2 răspunsuri:
| ๔ღILoVeRaPღ๔ a răspuns:

Hmm ia-ti durex si pune-i barbatului 2 prezervative (dar vezi sa nu aiba **** ascutitarolling on the floor).)...In orice caz nu patesti nimic daca nu speli bine vaginu.bafta la partida.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da normal ca trebuie sa te ingrijesti, ingiena este pe primul loc in relatiile sexuale