| Parazit93 a întrebat:

Ciao TPU happy ce sa fac? fata de care imi place mi a zis ca ea vrea doar sa fim prieteni. Dar ce gasesc interesant este, daca vreau sa o sarut si ea ma saruta, dar ea de la sine niciodata nu incepe sa ma sarute.
a doua intrebare big grin fosta mea iubita vrea iarasi sa fim impreuna dar eu pentu ea nu mai am nici un sentiment. Am fost timp de un an cu ea impreuna, cum as putea sa ma indragostesc iar de ea si sa o uit pe cealalta?
dau funda mare happy

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

1. Incearca sa vezi adevaratul motiv pentru care fata pe care o placi vrea sa ramaneti doar prieteni, pentru ca, daca te saruta inapoi si nu te respinge, ori e *****, ori cu adevarat ii placi, numai ca este alt motiv pentru care te refuza. Afla-l, ai rabdare si intelegere cu ea si poate o sa ai o sansa. Fii discret.

2. Daca vrei sa te indragostesti de fosta ta iubita, sunt mai multe variante:
a) incerci sa-ti amintesti NUMAI clipele frumoase, momentele in care ti-a fost alaturi si care ti-au placut si gandeste-te ce calitati are, de ce ai iubit-o a.i. sa le regasesti in prezent. Dar, ai grija! Daca v-ati despartit dintr-un motiv foarte urat, nimic nu va mai fi la fel daca nu e foarte multa dragoste, iar tu nu te vei mai putea indragosti de ea ca la inceput, niciodata. Iti trebuie mult ajutor din partea ei.
b) Uita tot si ia-o de la 0. Nu s-a intamplat nimic intre tine si ea sau intre tine si alta, intalneste-te cu ea din nou si vezi daca te mai poti indragosti.

Acum, nu stiu ce varsta ai, dar nu merge in toate cazurile.

1 răspuns:
| December a răspuns:

Pai daca nu mai simti nimic pentru fosta e cam greu sa te reindragostesti de ea nu? Mai ales ca tie iti place de alta acum. Chestia cu sarutatul e un pic ciudata dar am mai vazut faze din astea. Poate ca nu stie ce vrea, sau e mai timida si nu prea stie cum sa reactioneze. Daca te saruta inapoi in egala masura ( adica nu se trage in spate si incearca sa te evite cand vrei tu sa o saruti), atunci ma gandesc ca poate ai vreo sansa big grin.