| MissWhite a întrebat:

Ciclu in prima luna de sarcina? Daca da, cum se manifesta? Regulat? Durerile sunt aceleasi? Poate ajunge mai devreme sau mai tarziu? Scurgerile?

3 răspunsuri:
| mel24 a răspuns:

Eu iti spun din propria experienta acum! da este posibil ca ciclul sa iti vina regulat cu aceleasi dureri si scurgeri! mie mi-a venit ciclul 2 luni la rand si nu aveam nicio senzatie de greata etc! acum depinde de organismul fiecaruia!

| vrelian a răspuns:

Odata ce rami insarcinata cum sa mai ai ciclu.nu mai nimic gata vei lua pauza.sa nu mai intrebi chestii de genul asta trebuie sa stii cei ala un ciclu si de ce apare si etc.deci normal daca chiar esti insarcinata nu trebuie sa iti mai vina nimic.eu asa stiu.sau asa mi se pare logic chiar de nu sint femeie.ciclul asta este periaoda in care corpul tau se pregateste sa primeasca un ovul, adica totul se pregateste pentru o sarcina. daca ovul nu este fecundat atunci incepe curatirea.acea etapa a mesntruatiei asta este, o curatire a sistemului reproducator.mucoasa uterului se curata si asa mai departe.de aia si apar acele singerari in timp menstruatiei. odata ce tu ai ramas insarcinata ciclul nu mai continua pentru ca ar insemna sa dea afara tot, adica si sarcina. daca iti vine menstruatia fii sigura ca nu ai ramas gravida.100%.numai bine

| looovee a răspuns:

Depinde poate sa nu fie ciclu, poate sa fie singerazi de nidatie, fii atenta cum decurge si ce culoare miros etc. fa un test peste o saptamana.