| anonim_4396 a întrebat:

Ciclul... cum merge chestia asta? Adica ...vine o data la 4 saptamani si dureaza 5-7 zile? Ma poate clarifica si pe mine cineva? big grin

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Menstruatia vine o data la 28-35 de zile. Dureaza intre 3-10 zile, de la caz la caz.
Ciclul este perioada de cand ai sangerat prima data, pana cu o zi inainte sa sangerezi urmatoarea data. Ciclul este cel care dureaza intre 28-35 de zile.
Ciclul este regulat cand in fiecare luna menstruatia vine la acelasi numar de zile (fie 28, 29, 30, 31 ...etc) sau cu maxim o zi intarziere.

5 răspunsuri:
| Chrris a răspuns:

Pai ciclul menstrual...vine odata la 28-30 de zile, tine in jur de 3-7 zile, depinde de organismul fiecarei fete, uneia poate sa-i tina ciclul 3 sau 4 altei fete poate 5 sau 6! Nu ma pricep prea bine laughing sunt incepatoare deci...Succeslaughing!

| BellaScumpica a răspuns:

Ciclul apare odata la o luna si tine in jur de o saptamana...Inainte ai stari de moleseala si te doare foarte tare burta...Ca sa nu iti patezi pantalonii ar fi bine sa folosesti un tampon

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii mai atent(a) la orele de biologie

| Different69 a răspuns:

Ciclul vine o data pe luna tot la 28 de zile si te tine 3-7 zile.