| Xperson a întrebat:

Cind fac cunostinata cu un baiat il intrebare cum se numeste el raspunde si ii spun si eu cum ma numesc... apoi ce sa il inntreb ca a2-a intrebare?

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai daca e din liceu cu tine il intrebi la ce clasa e el(chiar daca sti), el te va intreba de la ce clasa esti tu sau daca nu il intrebi din ce scoala e. Il mai poti intreba despre profesorii lui/diriginte, daca X e in clasa cu el etc. Gasiti voi subiect de discutie.winking

4 răspunsuri:
| itarkan a răspuns:

Ce o intrebi pe prietena ta dupa ce ii spui "Buna"? lucruri normale. tot acelasi lucru trebuie sa il faci si cu baietii: fi naturala. lasa discutia sa curga de la sine.

| deadea23 a răspuns:

Ce varsta are. ce ii place sa faca in timpu liber. unde locuieste. daca are frati sau surori.
Cel mai important sa te intrebe si el ceva nu numa tu laughing

| Hangover a răspuns:

Poti sa il intrebi de toate dar nu fi prea insistenta. Intreaba-l de pasiunile lui, de familie dar sa nu uiti ca trebuie sa spui si despre tine, dar sa nu spui prea multe. Trebuie sa fi mai secretoasa. Vorbiti despre ceea ce aveti in comun si discutia va continua si totul va merge de la sine. Crede-ma, merge!winking Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important este sa nu pari obsedata de el.Sa-l intrebi diferite chestii, dar sa nu pari prea insistenta pe un anumit subiect.
Bafta:*