| GRRRRRR a întrebat:

Cine are acest blitz extern ( http://ishoot.ro/blitz-yn-468-ii-speedlite-pentru-nikon. html ) sa imi dea si mie niste detalii despre el...astept pareri serioase.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Salut!

Din cate stiu, sunt niste blitz-uri nu foarte stralucite, chinezesti.
Ca orice blitz compatibil (deci nu Nikon) are ceva probleme cu modul TTL si daca sa spunem nu iti permiti sa ratezi un moment, ca in cadrul unui eveniment sa spunem, nu prea e indicat.
Un aspect iarasi important la un blitz este service-ul, daca sa spunem ca se arde o siguranta sau dupa un timp se arde lampa o s-a cam umblii dupa un service.
Pretul de pe acel site este destul de mare, iti sugerez sa urmaresti cateva forumuri pentru ca am vazut acest model si la 200-300 de lei.