| Myself_5723 a întrebat:

Cine este reprezentant AVON? De obicei ce cadouri primiti ca si reprezentanti? Merita sa te apuci de aceasta afacere? Si as dori sa aflu daca comand patru produse in valoare de 45 de lei sau 40 de lei ce as putea primi eu ca si client, bonus sau cadou?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| looolliika a răspuns:

Pai ca si client nu prea priesti nimic candou din cate stiu eu. poate doar monstre de parfum.de creme...

| CoquineNoire a răspuns:

Nu sunt reprezentant dar trebuie sa ai multi clienti,mai bine te apuci din toamna pentru a duce cataloage la scoala, facultate etc.
in rest,da, merita, am auzit de la cei care au acest job.

| andreiutsssa a răspuns:

Eu sunt reprezentant Avon. Totul depinde de pretul total al comenzii. daca ai comanda mai mica de 110 lei, trebuie sa platesti o taxa pentru transport. In rest, la primele 3 sau 4 comenzi da, primesti cadouri, sau sunt diferite "concursuri" sa le zic asa, in care daca strangi comanda de anumite produse primesti ceva cadou, sau alte chestii. Trebuie sa ai grija cui comanzi. Aveam o fata care isi comanda tot felul de chestii si venea comanda, ii dadeam produsele, si cand urma sa ii cer banii, nu mi-i mai dadea. Cel mai bine ar fi sa dai produsul/produsele cand primesti banii. La primele comenzi, si comisionul este maricel thinking am o cunostinta care a avut comanda de vreo 700 de lei thinking si i-au ramas vreo 100 de lei. iti dai seama cati bani iti raman cand vine factura si observi ca totalul pe care il aveai tu e mai mare decat cel de pe factura. sper ca te-am ajutat, si te mai pot ajuta daca vrei, da-mi add la deutza.tha_deutza si mai vorbim :*