| LittleGirlMonster a întrebat:

Cine imi spune cum se joaca si ce trebuie. sa fac in Second Life?big grin Mersi:* scuze cat. Fundoii=x

Răspuns Câştigător
| orhidee_3736 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Second_Life
M-a amuzat mereu expresia asta desi am intalnit-o relativ des chiar printre utilizatorii avansati ai platformei: "de cand joci?"; "n-am mai fost pe joc de ceva timp"; "nu stiu cum se joaca" etc. Da, e adevarat ca arata si este perceput ca un joc 3D dar Second Life este mai degraba o platforma virtuala unde, la fel ca pe internetul in 2 dimensiuni, poti si sa te joci dar si sa faci afaceri la modul serios.

Pentru utilizatorii noi in Second Life avem vesti bune: am pus la punct un tutorial nou, mult mai bine organizat si cu informatii detaliate despre platforma si facilitatile ei, astfel incat trecerea de la noob la pro sa fie cat mai usoara.

Daca esti nou in Second Life si nu stii ce sa faci, teleporteaza-te la Biblioteca Central Universitara din Virtual Bucharest – Slurl aici. Daca inca nu ai cont, afla aici ce trebuie sa faci.

Gasesti acolo si raspunsul la deja clasicele intrebari: Cum ma angajez? si Cum fac bani? Totul in limba romana!
http://www.secondlife.ro/
FUNDA?