| Mihaela2022 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum as putea sa-mi fac si eu un nou prieten? Nu mai am prieten de 6 luni, prietenele mele aproape ca toate au cate un iubit. Am incercat sa ies in cluburi dar... nimic, am intrat pe net nici aici nu am avut nicio sansa (pentru ca toti de pe net sunt niste derbedei care fac misto de tine).

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti incerca cu un netlog, un hi5, etc. Iti faci un cont, bagi niste poze, cateva chestii despre tine si atat. In rest iti vezi de viata. Te uiti si tu cateodata sa vezi daca sunt noutati. In rest distreaza-te cu prietenii cum poti mai mult iar iubitul va veni de la sine. Poate chiar cineva din anturaj iti va face cunostiinta cu viitorul iubit. Daca iei chestia cu iubitul ca o necesitate absoluta risti sa fii cu cineva doar de dragul de a fi, lucru care nu e bun pentru nici unul din voi. Nu asculta pe luchass ( are dreptate totusi ). Daca pui poze cu tine dezbracata si restul vei atrage barbati, insa nu unii care vor relatii serioase. Daca tu vrei relatii pasagere e usor, gasesti multi baieti dornici, insa daca vrei ceva mai mult trebuie sa ai rabdare. Tu trebuie sa te distrezi cu prietenele si restul vine de la sine. Poate chiar si acum cineva se gandeste si tu nu stii. Niciodata sa nu refuzi o intalnire doar pentru ca ti se pare dubios. Multe fete de exemplu dadeau ignore la id-ul meu pentru ca suna cam dubios, genu de om arogant dar nu sunt deloc asa. Sunt multe aparente inselatoare asadar incearca sa cunosti pe cineva mai bine pana sa il respingi.

| LoryM22 a răspuns:

Eu mi-am gasit jumatatea pe netlog, sora pe neogen, exista si oameni ca lumea acolo.

| Tessy a răspuns:

Iti faci prieten doar ca sa nu fii mai prejos? Asta inseamna ca te lasi influentata de cei din jur ceea ce nu e bine. Daca toate prietenele tale se arunca in fantana o faci si tu ca e la moda? Fii unica prin felul tau de a fi, iesi cu prietenii, sigur te va remarca un baiat.winking

| r8driver a răspuns:

Poate nu ai cautat indeajuns...

O sa te gaseasca el pe tine, stai linistitawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mă, chiar așa de urâtă ești bre? [/joce]
Serios acu', la ce-ți trebuie prieten? Vine el, ai tu răbdare. Dacă n-ai, caută site-uri de matrimoniale, fă-ți cont de haicinci, pune poze pe jumate (trei sferturi) dezbrăcată și ai să vezi cum vin gândacii după tine...

| patricia_9572 a răspuns:

Nu te panica din cauza ca prietenele tale au cate un iubit, iar tu nu.Stiu ca este neplacut sa te afli in situatia asta, si te simti ca esti mai prejos decat ele.Insa nu acesta trebuie sa fie motivul pentru.care sa vrei sa iti gasesti si tu un prieten "la comanda"-cum s-ar spune. Daca vrei sa cauti, mai incearca pe site-uri de acest gen, poti gasi si baieti care vor sa-si faca o prietena la modul mai serios, nu te descuraja de acei derbedei.Raspunde-le pe masura si treci mai departe.Insa ai grija, nu vorbi prea mult pe net cu cineva (chiar daca te atrage) fara sa va vedeti face to face-"live"-adica. Daca evita sa se intalneasca cu tine, e ceva necurat la mijloc.
De asemenea, nici sa va intalniti imediat, dupa prima discutie, nu e indicat, decat daca simti ca ai ceva in comun cu respectivul.Altfel pierzi timpul.Bafta!