| alexex a întrebat:

Cine iubeste mai mult : fata sau baiatul?

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Amandoi, dar arata asta prin metode diferite.Multe fete zic ca baietii nu iubesc...sunt si ei oameni au si ei sentimente...doar ca nu sunt atat de deschisi si alintati. Ce e adv e ca maj baietzilor trec mai repede peste o deceptie in dragoste decat fetele...sunt mai puternici...

19 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Acela care iubeste cu sufletul!

cami
| cami a răspuns:

Eu cred ca baiatul.

| SweetCandy a răspuns:

Fata lasa sa se observe, insa iubesc amandoi in aceeasi masurahappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Amandoi.happyAsta daca este o relatie serioasa si daca se iubesc cu adevarat!love struck
Insa, fata isi arata aceste sentimente.happyBaiatul cu toate ca o iubeste nu ii arata asta prea tarelaughing
Acum depinde de persoanawinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O relatie adevarata este atunci cand ambii iubesc, se respecta reciproc, cumunica bine, sunt sinceri si loiali... Fetele se manifesta primele, baietii sunt mai rezervati...

| marsy a răspuns:

Daca e o dragoste sincera. serioasa. adevarata. atunci ambii iubesc in aceeasi masura. atit fata cit si baiatulwinking

| Swabia a răspuns:

Se zice ca fetele iubesc cu sufletul, iar baietii cu.:")!

| catalina_2916 a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri.nu exista o regula. dar, totusi eu cred o fata iubeste mai mult ca un baiat... fetele sunt mylt mai sensibile, emotive, decat baietii...

(parerea mea)

| sorin a răspuns:

Ambii in aceeasi masura, cand e vorba de iubire adevarata.

| andreig a răspuns:

thinking Buna intrebarea ma! Vezi tu depinde de fiecare relatie: sunt relatii in care iubeste doar fata iar baiatul sta din interes, relatii in care iubeste doar baiatul iar fata e o panarama care vrea doar ceva distractie si relatii (mai rare) in care se iubesc amandoi foarte mult (stiu cateva sincere)! Insa nu e bine sa-i spui unei fete din prima ca o iubesti, lasi sa mai treaca timp, cand ii spui "te iubesc" te legi sentimental de ea! Bafta

| lili_1880 a răspuns:

Pai amandoi la fel. doar ca fata iubeste mai repede decat baiatul. ei au nevoie de putin mai mult timpwinking

| alabala_4392 a răspuns:

Fiecare iubeste in felul lui. Unul poate darui mai mult decat celalalt, se poate implica mai mult dar daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu asta nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.

| girl16flo a răspuns:

Atat fata cat si baiatul, insa fata este cea care isi pune sentimentele pe tava...baiatul le tine ascunse.laughing

| SilverEyes a răspuns:

Depinde de situatie si de persoana. Daca esti baiat nu de fiecare data inseamna ca esti mai dur sau daca esti fata nu inseamna ca esti sensibila neaparat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele mai mult. Dar si baieti, numai ca din orgoliu nu arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amindoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca baietii mai mult pentru ca un baiat este mai imatur decat o fata si fetele isi gasesc mai repede decat un baiat.

| alexex explică:

Baietii, fiind mai imaturi prin definitie, iubesc cu sufletul si nu cu mintea. Dezvoltarea tarzie, cat si incapacitatea noastra de a face diferenta intre "bine" si "rau" la o varsta foarte frageda ne acorda privilegiul de a iubi fara frica repercusiunilor. Nu suntem atat de constienti incat sa ne gandit la efectele unei implicari intense si premature intr-o relatie, iar acest lucru ne permite sa ne comportam si sa acceptam iubirea fara nevoia unui punct de sprijin care sa ne stopeze "caderea" in momentul in care despartirea ne trezeste la realitate. Cine iubeste mai mult? E simplu : baiatul. Si nu o face fiindca asta doreste, o face fiindca asta considera ca e normal. Daca sinceritatea este o calitate care mai poate valora ceva, atunci aici are tot dreptul sa fie apreciata...

| ienlcik a răspuns:

Fata pentru ca baiatul nu are sentimesntele pe acre le are fata