| andutzu_3388 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat. Imi place mult de o fata.Am cunoscut-o pe strada, am incercat sa vorbesc cu ea, dar ea a inceput sa fie inabordabila, schimbandu-si numele atunci cand am incercat sa vorbesc cu ea.Alt lucru pe care nu il inteleg este faptul ca ea spune cand e cu prietenele ca sunt dragut si alte chestii din astea.

Răspuns Câştigător
| bombonica_1146 a răspuns:

Mai eu ti-as spune sa vorbesti cu ea in particular cu ea, dar daca observi ca ea e rece cu tine nu o obseda...incearca sa o inviti de doua trei ori in oras la perioade ma indelungate potin de timp adica o saptamana doua, incearca sa ii faci surprize dar nu o obseda, arata. i si potina indiferenta ca nu strica...si incearca sa nu pari in fata ei cine nu esti, arata cine esti si incearca sa profiti de felul ei de a fi, daca e vesela fii mereu vesel si incearca sa ii intri pe sub piele pentru a o cunoaste, dar asta doar daca ea vrea si fa-o sa vrea adica gandeste-te la ceva original care sa o surprinda

5 răspunsuri:
| magdalice a răspuns:

Daca te respinge o fata, inseamna ca te place. Spune-i asta! Invit-o in oras, la un film, adu-i flori... Incearca sa comunici cu ea. Daca de respinge de mai multe ori, inseamna ca nu va potriviti...

| Derye a răspuns:

" Daca te respinge o fata, inseamna ca te place. "

^ ai gandit'o macar?

Te'a respins, asta e. Treci la urmatoarea.

| Sylar a răspuns:

Raspuns la raspunsul lui Derye! : eram la liceu... clasa a 9 si a 10-a. 2 ani am fost respins de o fata! anul asta facem 6 ani de cand suntem impreuna! Sfatul meu : Insista, insista, insista si cand vezi ca se prinde ceva ceva, desi o sa fie greu, ignora!

O zi buna in continuare!

| flow a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce simti. funditabatting eyelashes

| Zenithf a răspuns:

Pai, tu faci lucruri din astea, sa agheti fetele pe strada, sa le faci sa se simta curve? Normal ca a procedat asa, poate chiar sa-si schimbe cu totul parerea despre tine. Trebuie sa gasesti o metoda prin care sa faceti cunostinta, o fata cuminte nu vorbeste pe strada decat cu persoanele cunoscute. :p