| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate sa imi spuna ce insemna unele raspunsuri scurte. un raspuns poate sa aiba multe dedesupturi sa fie dat un un alt semn; de exemplu: e suparata, o intrebi ce are, spune"Nimic" e clar ca se intampla ceva..ca e ceva care o deranjeaza.dar nu imi spune. Oare de ce?
In ultima perioada prietena mea imi da tot mai putina atentie in sensul ca nu vrea sa ne vedem. Imi trimite mesaje, dar nu are nimic de spus in mod special. Mai mult imi trimite sa spun eu ceva care ma deranjeaza, dar ea nu spune decat nimic, si zice ca ma iubeste chiar daca nu cred asta.e o fire sensibila, timida, si scoala ii ocupa o mare parte din timp. Imi spune ca nu iese, dar nu imi spune ca are mult de invatat, dar ma intreaba daca ma supar, stiind ca ma deranjeaza faptul ca imi acorda prea putin timp..ma ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai o discutie mai serioasa cu ea si sa o intrebi ce se intampla cu ea, de ce se comporta asa.Intr-o relatie este importanta comunicarea.Cred ca o discutie cu ea te-ar ajuta sa afli cel mai bine ce se intampla cu ea.
Baftahappy

| caus3lov3ya a răspuns:

Uite sa iti zic ce inseamna la mine nimic atunci cand am o stare mai ciudata si cineva ma intreaba ce am nimic=n-am chef de tine/lasa-ma in pace

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Ok,ok,ok.Nu imi place cum suna...Ar trebui sa stai cu ea de vorba.Relatiile se bazeaza pe comunicare si pe adevar in primul rand.Deci,intreab-o ce este cu ea, vorbeste cu ea, incearca sa o faci sa iti spuna ce are altfel s-ar putea termina.Cel mai bine ar fi sa te duci la ea si sa vorbiti. Sper ca te-am ajutat.Bye,bye