| linsy a întrebat:

Cine stie ce tab sunt pentru intreruperea de sarcina am intuitea ca am ramas insarcinata dati sfaturi ce sa fac

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pai e pastila de a 2-a zi... daca a trecut singura modalitate e sa iti faci un test de sarcina! Si daca se va intampla neprevazutul, trebuie sa actionezi rapid! sarbatori fericite! http://youtu.be/Z5iF9zYfmqI

| Roo a răspuns:

Pilula avortiva. am impresia ca e aprobata in Romania. doar ca este eliberata numai de catre medichappy

| anamaria06 a răspuns:

Fa un test de sarcina si daca ti-a iesit pozitiv du-te si vorbeste cu un medic si asa o sa poti hotara ce ai mai bine pentru tine. vorbeste si cu partenerul(daca ai unul) poate hotarati sa il pastrati. un avort poate avea multe efecte negative asupra vietii tale: de la infertilitate pana la hemoragii si multe altele.

| linsy explică (pentru anamaria06):

Mersi dar am fc un test chiar a 2 zi si mea aratat ca nu-s insarcinata dar il voi repetapeste 3 zille e bine sal repeti la fiecare 3- 5 zile