| Floricikmov a întrebat:

Cititi conversatia si spuneti-mi ce parere aveati:
El: Bună. Te-am văzut cu altul.
Ea: Şi ce? Nu am voie? Nu mai suntem împreună.
El: Ba da dar parcă ziceai că eu sunt singurul pe care o să-l mai iubeşti vreodată, singurul pe care nu-l vei uita, singurul care îţi va putea avea inima.
Ea: Şi crezi că am minţit?
El: Păi dacă era aşa, de ce eşti acum cu el?
... Ea: Aşa şi este. Doar că m-am cam săturat să te tot caut, să-ţi tot arăt cât de mult te iubesc şi ţie să nu-ţi pese, să tot plâng din cauză că tu ai plecat, să sufăr atât. M-am săturat! Nu voi iubi pe nimeni cum te-am iubit pe tine, sunt sigură, tu ai fost prima mea iubire dar nu ultima! Asta nu înseamnă că dacă te-am iubit şi dacă încă te mai iubesc nu mai pot fi cu nimeni. Poate el chiar mă merită, poate el chiar va avea grijă de inima mea, poate pe el chiar îl voi iubi mai mult.
El: Bine. Îmi pare rău că...
Ea: Că ai plecat? Că ţe-a durut undeva de mine şi de sentimentele mele? Că ai râs când eu plângeam şi tu ştiai de ce? Da! Ar trebui să-ţi pară! Ar trebui să-ţi pară rău că nu mai sunt proasta care eram să te primesc de 2142546765876 ori înapoi indiferent de cât greşeai, ar trebui să-ţi pară rău că m-ai pierdut! Pentru totdeauna!
Ea pleacă, fără să mai privească înapoi dar cu lacrimi în ochi şi cu o durere imensă în suflet. Deşi încă-l mai iubea şi încă-i mai apăreau în minte acele amintiri şi clipe cu el... ştia că nu a meritat-o niciodată, că dacă o merita nu ar fi lăsat-o să sufere, nu ar fi părăsit-o, nu şi-ar fi bătut joc. El, a realizat într-un târziu ce a pierdut şi oricât ar încerca să schimbe situaţia este prea târziu. Atunci când ai şi nu apreciezi fi sigur c-ai să pierzi!""

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa... si despre ce vrei sa ne dam cu parerea?

| neutrino a răspuns:

Varza. Am incercat sa citesc pana la capat, nu am reusit. Felicit pe cei ce ai reusit.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Am citit. Este o poveste copiata.
Asta este toata.

Si cu siguranta a fost creata de o femeie, care vorbea cu ea insasi.

Barbatul nu a fost niciodata in aceasta conversatie prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa-l scuipe intre ochi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna o poveste are doua sau mai multe puncte de vedere. A baiatului lipseste de aici.
Multora le place sa foloseasca tot felul de cuvinte mari fara acoperire si care mai devreme sau mai tarziu se dovedesc gaunoase. Deci: baiatul e singurul pe care o sa il iubesti vreodata, dar nu e ultima iubire. Poate nu mai inteleg eu limba Romana...

| Alicezzz a răspuns:

Ok... si? happy

| stark47 a răspuns:

Am citit, insa booooy...te uiti la prea multe telenovele

| Me01 a răspuns:

Părere : el un mare nesimțit si ea o fata care l-a iubit, el vrea ca ea sa fie numai a lui dar sa își bată joc de ea.

| Hng123 a răspuns:

Deci...hmmm chiar nu stiu ce sa zic.Ai trecut prin asta iar acum vrei sa-ti dam niste proverbe potrivite pentru statusul de facbook ca sa-ti stie toata lumea durerea.Ai scris aia dar...e doar o poveste nu avem ce sa spunem.

| AndreyBorona a răspuns:

Foarte frumos, funda?

| xPiitiicaOx a răspuns:

Din pacate asa este. Dar oricat de mult l-ar iubi fata, viata merge inainte, nu putea astepta 300 de ani pana el se decidea ce vrea sa faca. Oricum sti cum se zice. Nemultumitului i se ia darul. Atata timp cat esti cu o fata, pretuiesteo, inima ei e ca una de cristal, si plus ca si atunci cand sunteti despartiti nu-si poate lua gandul de la el si de la momentele frumoase petrecute impreuna. Pretuiti fetele, la fel cum si ele la randul vostru v-au pretuit. happy