| iona19 a întrebat:

Conrolul ecografic...cu se face? se vede daca mai esti virgina?

Răspuns Câştigător
| hotdesire a răspuns:

Controlul ecografic este o explorare interna. Nu are legatura cu virginitatea. Iti exploreaza organele interne.

| iona19 explică (pentru hotdesire):

Mersi,era speriata...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ecografia se face cu o sonda care se pune pe burta. daca ti se face pentru probleme genitale (gen chisturi de ovar, anexita) este extrem de important sa-i spui medicului daca ai avut vreofdata contact sexual. Nu se vede daca este rupt himenul, dar aceasta informatie modifica interpretarea leziunilor si tratamentul. Nu ascunde niciodata medicului astfel de informatii.

| Oana92 a răspuns:

Daca esti virgina iti face pe burta si nu are cum sa vada daca mai esti sau nu virgina.
daca recunosti asta de la inceput o sa-ti bage in vagin un tub(acoperit cu un prezervativ si dat cu gel) -stai linistita ca nu doare nimic!

| iona19 explică (pentru Oana92):

Da nu vreau sa zic, asta e...si daca nu ii zic pe burta mil face...

| anonim_4396 a răspuns (pentru iona19):

Nu stiu de ce tie frica de asta, de parinti?
Daca esti o c... si te-ai... recunoaste si spune-le parintilor "asta sunt eu " de ce sa te ascunzi sa sa pui intrebari prostesti.
Fiecare actiune atrage la randul ei o reactiune.

| Aliiinna02 a răspuns (pentru iona19):

Dk nu zici inseamna k esti mic ....curva de mic

| Felys a răspuns:

Pentru asta nu e nevoie de ecografie, se vede si cu ochiul liber, eco este pentru a vedea in interior mult, organele interne